Alba FKC: a Fradi ellen továbbra is álom a pontszerzés

2023-01-28

A két hazai élgárda, az ETO és a Ferencváros ellen emberemlékezet óta nem nyert, de még csak pontot sem szerzett az Alba FKC női kézilabda csapata az NB I-ben,sőt, még a viszonylag szoros, 3-4 gólos különbségű vereség sem igazán jött össze az elmúlt másfél évtizedben, talán a Fradi ellen volt egy-két vállalható különbségű zakó. A mai sem ezek közé tartozik: 37-22-re nyert a zöld-fehér egylet.

A meccs 3-3-ig, öt és fél percig volt szoros, aztán bő nyolc minutum alatt egy 8-0-ás rohanással megrázta magát az FTC, így tulajdonképpen 14 perc után,11-3-nál eldőltnek lehetett tekinteni a mérkőzést.

Később is egyre jobban nyílt az olló, s már17 góllal is vezetett a bajnoki címre hajtó fővárosi csapat, amikor kicsit kiengedett, s 13-ig zárkózott Józsa Krisztián együttese. A végét aztán még megnyomta kicsit a Ferencváros, így fölényes sikert aratott.

Az Albában Stosic volt a legeredményesebb, ő jegyezte a fehérvári alakulat első négy találatát, s bár már az első félidőben ötnél megállt, ezzel is bőven csapata legjobbja lett. Utasi, Boldizsár és Ojama 3-3 alkalommal köszönt be Bíró Blankának, illetve Januriknak.