AFKC: fontos siker hazai pályán a Budaörs ellen

2023-03-24

A kiválóan védő Pijevic, valamint az egyaránt 5-5 gólos Utasi és Smbatian vezérletével az Alba FKC 25-20-ra legyőzte a Budaörsöt hazai környezetben a női kézilabda NB I-ben, ezzel stabilizálta 6. helyét a bajnoki tabellán.

A találkozót a vendégek kezdték valamivel jobban, ám 5-5 után egy 5-0-ás rohanással elhúzott a fehérvári egylet, amely ezt nem tudta jól menedzselni, a Budaörs pedig szépen jött egyre közelebb, majd a második félidő elején (a 37. percben) 15-14-re újra vezetett is.

Ezt követően kapta össze magát jobban Józsa Krisztián csapata, amely a hátralévő 23 percben már csak öt gólt engedélyezett ellenfelének – köszönhetően a jobban záró védelemnek és a kapuban parádézó, ziccereket védő Pijevicnek – míg maga tizenegyet dobott, így ennek a jó hajrának hála, megszerezte a fontos 2 pontot, amellyel már 18 egység az össztermése 18 mérkőzésen, ami a 6. helyre jó jelenleg.

Ahhoz azonban, hogy ezt meg is tudja tartani a hátralévő nyolc körben, kellenek még bravúrok, nem elég csak a közép- és alsóházi riválisokat legyőzni, ráadásul őket sem könnyű. Egy biztos: jövő szombaton (április 1., 18.00) a kiesőhelyen álló Érd otthonában is nyernie kell az AFKC-nak, majd jön a Siófok elleni hazai kulcsmeccs április 15-én, szombaton 18.00 órakor. Ez a találkozó azért nagyon fontos, mert a Balaton-parti egylet a fehérvári lányok egyik mumusa, évek óta nem sikerült ellenük nyerni, ebben az idényben is simán kikapott ősszel az Alba Siófokon, mégis 3 ponttal előrébb tart a Józsa-csapat, igaz egy meccsel többen játszott, de az biztos, hogy ennek a derbinek mindenképpen úgy vágnak neki a küzdő felek, hogy az AFKC lesz előrébb a tabellán. Amennyiben nyer a hazai alakulat, nagyon elléphet ellenlábasától és lélektanilag is sokat nyer.

A hajrában aztán (április 29.) Vácon egy még ennél is nehezebb csata vár Pijevicékre, de az azt követő NEKA (május 2.), DVSC (május 10.), Győr (május 14.), FTC (május 19.), Kisvárda (május 26.) menetelés során is csak a NEKA ellen lesz esélyes a 2 pontra az Alba FKC, amely tehát a józan számítások szerint 4 és 8 pont között termelhet még a szezonzárásig, ennél többre nincs reális sansza, kevesebbre azonban igen. Márpedig a jelenlegi 6. pozíció megőrzéséhez a 7-8 egység biztosan kelleni fog.