A Vidi megállította a Kisvárdát

2021-08-21

Remekül kezdte az idei NB I-es bajnokságot a Kisvárda, ez első három mérkőzését megnyerve listavezetőként érkezett a MOL Fehérvár FC elleni derbire a Sóstóra. Mivel a Vidi csak két idegenbeli meccset játszott eddig (a Ferencváros elleni szuperrangadót a zöld-fehérek BL szereplése miatt későbbre halasztották), s mindkettőn – Zalaegerszegen és Gyirmóton egyaránt – úgy játszott sovány 1-1-es döntetlent, hogy vezetés után bukta el a 2-2 pontot. Ezek után jött a nyírségiek elleni találkozó, amit aztán már be tudott húzni a Vidi (2-1), mivel ezen az összecsapáson az első (Zivzivadze 44. perc) után tudott második gól is szerezni (Dárdai 75. perc), így még az is belefért, hogy Stopirát az 52., Fiolát pedig a 95. percben kiállította (VAR ide vagy oda, mindkét esetben túl szigorúan) Berke játékvezető, s a hosszabbításban szépített az ellenfél.

A piros-kékek gárda tehát harmadik mérkőzését megnyerte, lopakodik előre a tabellán, s már most az egyedüli veretlen csapat a mezőnyben. Ezúttal sem játszott parádésan, de most sokkal jobban sáfárkodott a helyzeteivel, mint az elmúlt időszakban, s bizony a második megszerzett találat döntőnek bizonyult. Lesz még sok dolga a szakmai stábnak, hogy azt a Vidit lássák a pályán a szurkolók, amelyet elvárnának: egy jól koncentráló, minden meccsen végig küzdő, harcos, eredményes alakulatot.

Legközelebb jövő héten szombaton (2021. augusztus 28, 20.30 órakor az MTK-t fogadja Szabics Imre csapata, amely egy újabb győzelemmel nagyot léphet előre nemcsak a tabellán, hanem fejben is, önbizalom terén.

(Fotó: MOL Fehérvár FC)