A Vidi fel4elte a Honvédot

2022-08-07

Hazai szinten élvezetes, lüktető mérkőzésen Dárdai, Kodro, Bamgboye és Zivzivadze góljaival 4-0-ra kiütötte a Budapest Honvédot a MOL Fehérvár FC a labdarúgó NB I 2. fordulójában, így részint némileg korrigálta a Paks elleni 0-2-es idénykezdést, részint pedig három nap alatt két tétmeccset nyert meg, 9-0-ás gólkúlönbséggel, amihez hasonlóra 2019 óta nem volt példa.

A meccs első 12-13 perce feledhető focit hozott, ezt követően aztán egyre nagyobb fölénybe került a Vidi. Egy eladott Honvéd labdából indult a hazai alakulat kontrája a 30. percben: Bumba Negót indította a jobb oldalon, ő pedig a középen érkező Dárdaihoz passzolt, aki megnézte magának a bal sarkot, majd középmagasan oda is rúgta 17 méterről.

Ezt követően alig telt el 4 perc, Heister vágtatott el a bal oldalon Sabanov indítása után, laposan középre lőtte a labdát, amit Kodro egy védővel a nyakán is kapásból, szép mozdulattal egyből a kapuba zúdított az ötösről, padlóra küldve a vendégeket.

A kispestiek becsületére legyen mondva, ezután sem adta fel, ment előre, de igazi helyzetet nem.tudott kialakítani.

A második játékrészben a kitámadó, nyilt focit játszó Honvédot kedvére kontrázta le a MOL Fehérvár, amely szögletek után is többször került helyzetbe. Ezek közül ki is használt egyet: Dárdai beívelését a 71. minutumban az éppen előtte becserélt Bamgboye stukkolta közelről Szappanos hálójába a játékszert.

A slusszpoén a másik cserecsatár, Zivzivadze nevéhez fűződött, aki a 83. percben kilépett a védők közül, s bár elsőre Szappanosba lőtt, a kipattanóval ismét kapura fordult és a bal alsó sarokba talált.

A paksi fiaskó után javított tehát a Vidi, Michael Boris együttese ezen a héten az EKL-ben és a bajnokságban is erőt mutatott, eredményesen focizott, ám azért a hibák is megmutatkoztak, amiket ki kell küszöbölni, hogy az NB I-ben visszatérjen a dobogóra, s az EKL-ben pedig fel tudja venni a versenyt a playoffban a Kölnnel, feltételezve, hogy a hazai 5-0 elég lesz a moldovai visszavágón a Petrocub ellen…