A Paks legyőzésével kozmetikázott a Vidi

2021-10-29

A sereghajtó, kilenc fordulón át nyeretlen Újpest elleni vereség és a korábbi fordulókban is bő kézzel pazarolt pontok után némi gyógyír a MOL Fehérvár FC számára, hogy hazai környezetben egy élvezetes, mozgalmas mérkőzésen (na, jó, a második félidő volt az igazán, az első kevésbé…) Petrjak és Kodro góljaival 2-1-re legyőzte a leggólerősebb NB I-es csapatot, a Paksot, melyben Ádám Martin volt eredményes. Ezzel a 3 ponttal a Vidi a bajnokság első harmada után, 11 fordulót követően a 4. helyen áll 17 megszerzett pontjával.

A mérkőzés első félidejében fokozatosan lendültek bele a csapatok: az első 10 percben nem igazán történt semmi érdekes, majd jött előbb egy helyzet, ami még kimaradt a vendégek kapuja előtt, hogy aztán másodjára, a 16, minutumban Petrjak révén már megszerezze a vezetést a hazai egylet. Az első játékrész második felében már akadt több lehetőség mindkét oldalon, de inkább a MOL Fehérvár volt közelebb a második, mintsem a Paks az első góljához.

Ami késett, nem maradt el: jó néhány helyzet és egy Bamgboye-kapufa után a Paks Ádám Martin közeli találatával egalizált a 68. percben, igaz ekkor már 2-3 góllal is vezethetett volna a fehérvári gárda, de a kapufa mellett Kodro háromszor is ziccerben hibázott. A zöld-fehérek egyenlítése után alakult ki igazán adok-kapok foci a pályán, aminek a 83. percben lett meg az eredménye a hazai tekintetben, amikor Petrjak passzát már nem hibázta el Kodro a kapu torkában, Eközben a másik oldalon is pocsékba ment két lehetőség.

A ráadás perceiben Zivzivadze megmutatta, hogy még a Honvéd elleni elképesztő rontásánál (3 méterről lőtt fölé tiszta helyzetben) is képes nagyobbat hibázni: Nego labdájával egy védőt és a kapust is kicselezte, majd az ötös bal sarkáról az oldalhálóba lőtt. Ha egyszer még tovább növelik a kapuk méretét, az biztosan azért lesz, hogy a grúz támadó is képes legyen azt eltalálni 2-3 méterről..

Szabics Imre csapata tehát nyert, fontos 3 pontot szerzett, s készülhet a jövő heti, ZTE elleni (vasárnap 17:30) hazai megmérettetésre, amelyet még megelőz szerdán egy zuglói kirándulás, a BVSC elleni Magyar Kupa mérkőzés.