A Fradi győzelemmel pótolt Pakson

Szerző: Mátay Balázs

2023-02-01

Még az FTC BL-selejtezői okán halasztották el mára a labdarúgó NB I 4. fordulójából a Paks – Ferencváros összecsapást, amelyet a címvédő-listavezető 3-1-re megnyert, tovább növelve előnyét a bajnoki tabella élén.

A hazaiak az első félidőben jobbára védekeztek, majd a második játékrész elején első helyzetüket gólra váltották Kinyik jóvoltából, sőt, ha kicsit jobban koncentrálnak, illetve nagyobb szerencséjük van, további találatokat szerezhettek volna. Mindezek közben egyre erőteljesebb fölénybe került a Fradi, amelyben 7 perc után (a 65. percben állt be) góllal mutatkozott be a néhány napja igazolt ghánai csatár, Owusu, majd a hajrában Zachariassen is betalált.

A vendégek győzelmét Ryan Mmaee tette biztossá a 90. percben szerzett 11-es góllal, amelyet éppen az ellene elkövetett szabálytalanság előzött meg. Nem volt könnyű, de végül besöpörte a 3 pontot a Ferencváros, amely ezzel már 12 pontos előnnyel vezet a Kecskemét, 15 egységgel pedig a Kisvárda előtt.

Gyakorlatilag úgy futhat neki az EL kieséses szakaszának majd március elején, hogy a bajoki aranyat úgy is meg tudja nyerni, ha a második sor játszik az NB I-ben rendszeresen. Persze ehhez azért az addig esedékes 4-5 mérkőzését is győztesen kellene lehoznia.