0-2-ről fordított a FEHA a BJA ellen, de a ráadásban kikapott

2023-02-18

Nüanszokon múlott, hogy az alapszakasz utolsó helyezettje legyőzze idegenben az elsőt a jégkorong Erste Liga negyeddöntős páűrharcának első összecsapásán, ám végül hatalmas küzdelemben, hosszabbításba torkolló összecsapáson a BJAHC 4-3-ra nyert a FEHA19 ellen, így összesítésben 1-0-ra vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban.

A találkozót a hazaiak kezdték jobban, 2-0-ra elhúztak, miközben a vendégek csak kapuvasig jutottak. Mindazonáltal nagyot küzdöttek Anatoli Bogdanov legényei és a hajráig megfordították az állást Moksancev, Fekete Alex és Keceli-Mészáros jóvoltából (2-3), hogy aztán szinte azonnal a BJA egalizáljon.

A véghajrában és sokáig a hosszabbításban sem esett gól, ám a 65. percben egy Vorbjev-átlövéssel nyerni tudott a BJA. Kár érte, mert nagyot ment és hajtott a „kis Volán”, ami így nem ért semmit, mivel ez a kiélezett, hosszabbításos 4-3 is annyit ér a győztesnek, mintha tízzel ütötte volna ki ellenfelét…

Folytatás holnap 19.30-kor, ugyancsak Káposztásmegyeren. Az már biztos, hogy újra nagyon meg kell dolgoznia a sikerért a favoritnak, mert a FEHA fiataljai nagyon harapnak.

(Fotó: Várhegyi Erna / BJAHC)