Az országos tisztifőorvos meghosszabbította péntek éjfélig a másodfokú hőségriasztást. Június 27-től szombattól június 30-án, kedd éjfélig pedig harmadfokú hőségriasztást lép életbe. Székesfehérváron működnek az ivókutak, emellett klimatizált helyiségek is várják a fehérváriakat a hőségben. A város polgármestere mindenkit arra kér, hogy figyeljünk egymásra, kiemelten a környezetünkben élő idős emberekre, valamint vigyázzunk a háziállatainkra is.
„Tájékoztatom Székesfehérvár Megyei Jogú Város lakosságát, hogy az Országos Tisztifőorvos a június 20-án (szombat) 00.00 órától elrendelt másodfokú hőségriasztást 2026. június 26. (péntek) 24.00 óráig meghosszabbította, továbbá 2026. június 27. (szombat) 00.00 órától 2026. június 30. (kedd) 24.00 óráig harmadfokú hőségriasztást rendelt el.
A hőhullám élettani hatásai: a hő stresszt, napszúrást és hőgutát okoz. Kérem a lakosságot, különösen a betegeket, a 0-14 éves korú gyermekeket és az idősebb korosztályt, hogy kerüljék a szabadban tartózkodást és dolgozást, illetve tartózkodjanak minél többet árnyékban vagy hűvös/klimatizált helyiségben a további információig.
A hőhullám hatásainak csökkentése érdekében az alábbi intézkedéseket tettük: egészségvédelmi ajánlások közzététele, villamos áramszolgáltatás és ivóvízellátás zavartalanságának biztosítása, közkutak működésének biztosítása Székesfehérvár területén.
A Székesfehérvár területén lévő közkutak elérhetőségei a ITT találhatóak!
Reggel hét órától az esti órákig a tűzcsapokra ivásra alkalmas szerkezetek felszerelése:
– Béke tér, Vasútállomás (autóbuszkijáratnál)
– Prohászka O. utca – Kaszap I. utca sarok
– Petőfi S. utca – Kossuth L. utca sarok
– Várkörút – Watthay utca sarok (Brunszvik óvodánál)
– Piac tér – Liszt F. utca sarok
A bárki által igénybe vehető klimatizált, illetőleg hűvös helyiségek:
– Alba Plaza (minden nap nyitva tartási időben, hétfő-kedd-szerda-csütörtök: 08.00-21.30, péntek-szombat 8.00-23.00, vasárnap 8.00-21.30)
– Autóbusz Pályaudvar váróterem,
– Fehér Palota (minden nap nyitva tartási időben, 6.00-22.00)
Felhívom a munkáltatókat, hogy a munkavállalók hőterhelésének csökkentése érdekében a szükséges intézkedéseket haladéktalanul tegyék meg.
Kérem, hogy az elrendelt intézkedéseken túl az ajánlásokat feltétlenül tartsák be egészségük védelme érdekében!
A várható változásokról a város honlapján (www.szekesfehervar.hu) keresztül haladéktalanul tájékoztatjuk a Tisztelt Lakosságot!
Cser-Palkovics András polgármester”











0 hozzászólás