Foci vb: a franciák az első továbbjutók, Messi villant

Szerző: Mátay Balázs

2022-11-26

Ma is négy csoportmérkőzéssel folytatódtak a küzdelmek a 22. labdarúgó-világbajnokságon, s ez a nap meghozta az első biztos továbbjutót is, a vb-címvédő Franciaországot, amely Mbappé duplájával Dániát győzte le 2-1-re, így 6 ponttal már biztosan ott van a nyolcaddöntőben. Az első meccsen Ausztrália 1-0-ra nyert a Laidounival felálló Tunéziát, amely ezzel nehéz helyzetbe került, franciaországot kellene legyőznie a továbbjutáshoz. Lengyelország 2-0-ra megverte Szaúd-Arábiát, így jó helyzetből várja a csoportzárást Argentína ellen, Lewandowski pedig megszerzet első vb-gólját.

Az esti meccsen nem kisebb nyomással a lépett pályára Argentína, minthogy, ha kikap Mexikótól, ki is esik, de egy döntetlen sem sokat segít a helyzetén. Ehhez képest nagyon gyengén fociztak Messiék az első félidőben, igaz ellenfelük sem volt jobb, így valamire való helyzet nélkül pörgött le az első 45+5 perc.

A folytatásban egyre brutálisabb labdabirtoklási fölénybe került Lionel Scaloni gárdája, de mivel nagyon lassan, körülményesen fociztak fiai, sokáig – egy szabadrúgáson kívül – nem jelentett ez veszélyt a mexikóiak kapujára. Aztán a semmiből, a 64. percben villant a zseni: Messi kapott labdát 30 méterre a kaputól, lefordult védőiről, majd mindegy 22-ről a bal alsó sarokba bombázott. Ezzel utolére Maradonát a vb-gólok tekintetében. Mindketten 8-8 találatig jutottak.

A folytatásban jobban támadtak a mexikóiak, ezzel viszont teret hagytak ellenfelüknek a kontrákra. Volt is két nagy ziccere Argentínának, de elpazarolták ezeket a helyzeteket. Aztán elérkezett a 87. minutum, amikor Enzo Fernandez lőtt parádés gólt, eldöntve a mecvcset. Argentína életben maradt, Lengyelország ellen egy döntetlen is elég lehet számára a továbbjutáshoz, ha Mexikó nem kap ki Szaúd-Arábiától. van rá sansz, bőven.