Anglia más kávéház

Szerző: Mátay Balázs

2021-09-02

A második félidőben negyedóra alatt kapott három gólt Angliától a magyar labdarúgó-válogatott a Puskás Arénában az első őszi világbajnoki selejtezőn, végül 4-0-ra kapott ki a legutóbbi Eb-döntőstől. Az első félidőben még jól állt a lábán a magyar csapat, stabilan védekezett és jól tartotta többnyire a labdát, de a folytatásban a gyorsan bekapott első két gólt követően megrogyott és átjáróházzá vált a védelme, így gyorsan jött a harmadik, majd a végén a negyedik bekapott találat. Gulácsi is két gólt legalább védhetett volna a négyből, így – bár volt több bravúrja is – ez a nap neki sem kerül be a legszebb emlékeket tartalmazó archívumba…

Az egész meccsen egyetlen kaput eltaláló lövésük volt a mieinknek, s minden tekintetben alulmaradt. Van ilyen, gyorsan fel kell állni mentálisan, mert kedden Albániában sem lesz könnyű nyerni, sőt, ha nem pörgünk maximális fordulatszámon, nem is fogunk. Mire ezeket a sorokat leírom, már el is kell felejtenie Marco Rossinak és játékosainak ezt a mérkőzést, mostantól kizárólag a következő feladatra szabad csak koncentrálniuk.

A csoport másik két meccsén előbb Andorra 2-0-ra verte San Marinót, majd a lengyelek hazai környezetben 4-1-re az albánokat, akik 0-1 után még egyenlítettek, s nagyon lelkesen küzdöttek, ám még az első félidő végén kaptak egy gólt, a másodikban még kettőt, miközben nyíltan fociztak, így sima zakó lett a vége számukra is. Mindazonáltal hazai pályán mindenkit megizzasztanak, több jó, nemzetközi szinten is jegyzett játékosuk van, s rendkívül lelkesek a fanatikus közönségük előtt, ha pedig megszerzik a vezetést, legyen bárki az ellenfél, nagyon nehezen engedik azt ki a kezükből.