Nem hiába várták, meg is érkezett a Sóstói Stadionba a szerda esti szurkolói ankét közben a legfőbb esélyessé előlépett tulajdonosjelölt Racing City Group Wordwide alapító-tulajdonosa, Morris Pagniello, aki Dr. Cser-Palkovics András polgármester helyzetértékelése és fontos információi után vázolta terveit, majd válaszolt a szurkolók kérdéseire.
Az ankéton Székesfehérvár polgármestere részletesen megosztotta az érdeklődőkkel, miként áll a csapat tulajdonosváró „versenye”. Kiemelte, hogy a pályázaton július 1-jén győztesként kihirdetett amerikai-portugál cég a 45 napos határidőn belül nem tudta benyújtani a szerződéskötéshez szükséges igazolásokat, dokumentumokat, s alapvetően nem volt képes teljesíteni a szerződéskötéshez elengedhetetlen feltételek egyikét sem. Amikor ez nyilvánvalóvá vált, a Final Third LCC képviselője jelezte visszalépési szándékát, amit aztán később visszavont. Ennek ellenére ma délelőtt úgy döntött Székesfehérvár közgyűlése, hogy az eredetileg megszavazott és jóváhagyott módon a polgármester a második helyezett pályázóval, az RCG-vel folytassa le a szerződéskötésre vonatkozó egyeztetéseket és vele kössön szerződést a feltételek teljesülése esetén.

Cser-Palkovics András kiemelte, hogy ez az eljárás zökkenőmentesen folyik, mivel – ahogy azt már július 1-jén bejelentette – a pályázaton első két helyen végző céggel párhuzamosan folytak az előkészületek, éppen azért, ami be is következett; ha probléma akadna az első helyezettel, valamilyen oknál fogva 45 napon belül nem jönne létre a szerződéskötés, akkor rögtön a második léphessen a helyébe.
Az már most biztos, hogy az olasz hátterű brit cég sokkal szorgalmasabb, mint az amerikai-portugál, ugyanis már eddig benyújtották, bemutatták a legfontosabb dokumentumok zömét, s megerősítették tulajdonosi szándékukat. A városvezető elmondta azt is, hogy az önkormányzatra vonatkozó szigorúbb szabályozások figyelembevételével zajló eljárásban a jelölt részéről a legnehezebb feladat annak az összegnek a biztosítása – illetve az erről szóló garancia beszerzése – lehet, amely a klub három szezonra szóló működési költségeinek fedezését szolgálja, az az összeg, amit a pályázatában vállalt, ami nem kevesebb, mint 5. 300. 000 forint, tehát közel öt és fél milliárd, magyar forintban számolva.
Amennyiben a tulajdonosjelölt ezt az akadályt is veszi, illetve határidőre kifizeti a vételárat, akkor nem lesz akadálya annak, hogy átvegye a klub tulajdonosi jogköreit. Erre akár 1-2 héten belül sor is kerülhet, ha minden ideálisan alakul. Ugyanakkor az sem kizárt, hogy ez a folyamat sem zárul eredményesen, így újabb pályázatot kell kiírnia az Önkormányzatnak, amin egyébként újra indulhatna akár a Final Third is… A B-tervre készülve a klub vezetőivel együtt már vizsgálják a pontos pénzügyi helyzetet, illetve azt, hogy adott esetben az év végéig, nagyon végső esetben a futó szezon befejeztéig mennyi pénzből tudják biztonsággal működtetni a klubot. Az eredeti ígéretnek és szándéknak megfelelően továbbra sem opció, hogy az Önkormányzat pénzügyileg is finanszírozza a felnőtt NB II-es csapatot, ám ha nem volna más megoldás, előtte ezt széles körű egyeztetés előzné meg a város lakóival, hiszen az Önkormányzat pénze közpénz, amivel csak nagyon felelősen lehet bánni.

Időközben megérkezett társaival a stadionba a tulajdonosjelölt RCG képviselője, Morris Pagniello, aki leszögezte, hogy nem ad-hoc döntöttek a Vidi megvásárlásának szándékáról, s nagyon komolyan veszik tervüket, ami alapvetően arról szól, hogy ez nagy múltú klub minimum a néhány évvel korábbi szintre kerüljön: az NB I élmezőnyébe és nemzetközi porondra. Nem is várnának ezzel sokáig, magabiztosan kijelentette, hogy ő két év múlva már nemzetközi szinten érdekelt Videotont vezetne. Biztosított a szurkolókat arról is, hogy a csapat piros-kék színe és a Videoton név mindenképpen marad, nem akarják ezeket megváltoztatni.
A szurkolók kérdéseire válaszolva Pagniello azt is elmondta, hogy a hálózatukhoz tartozó más csapatokkal, pl. az olasz Messinával vagy a spanyol Rayo Vallecanóval is szoros kapcsolatot szeretne, edzőmeccsekkel, kölcsönösen hasznos szakmai együttműködésekkel. A magyarszabályra és a fiatalszabályra vonatkozó kérdésre úgy válaszolt, hogy szándékaik szerint a legjobb magyar játékosok képeznék a csapat keretének alapját, de a fiatalok beépítése is szándék, ugyanakkor természetesen valós erősítésnek számító légiósok is jönnének Fehérvárra.

A konstruktív légkörű ankéton az is elhangzott, hogy az elmúlt napok negatív szurkolói hangulata, a közösségi felületeken való kritikus és nem túl pozitív megnyilvánulások okán egy korábbi válogatott játékos (úgy tudjuk, Ádám Martinról van szó), aki szóban már elkötelezte magát a csapathoz, visszalépett a Fehérvárra való szerződéstől, ezért a polgármester arra kérte a szurkolókat, hogy gondolják meg, mielőtt közösségi fórumokon nyilvánítanak a klubra, csapatra, vezetőkre nézve negatív véleményt, mert ezeket a posztokat, kommenteket, megnyilatkozásokat bárki elolvashatja és adott esetben ennek valós negatív hatásai lehetnek a klubra nézve. Ebben a konkrét esetben pl. az, hogy egy komoly igazolás lehetőségétől esik el a klub.
A jövőt illetően tehát jelentősen tisztult a kép, mindenki minden kérdésére őszinte választ kapott, s remélhetőleg valóban már csak néhány hétben mérhető az, hogy új tulajdonosa legyen a Vidinek és mindenki csak a munkára, a célokra koncentrálhasson.
(Fotó: Mátay Balázs)











0 hozzászólás