Újabb FEHA19 diadal Debrecenben, kiütéssel!

2023-02-09

Alighanem az egész Erste Liga szezon eddigi legnagyobb meglepetése született ma este Debrecenben, ahol az egyik legstabilabb honi élcsapatot, a 2021-es és 2022-es MK-győztes DEAC-ot 6-0-ás verésben részesítette az alapszakaszt mindvégig sereghajtóként töltő Fehérvár Hockey Academy a playoff-részvételért zajló rájátszás második mérkőzésén! Mindezt úgy, hogy a tegnapi, első hajdúsági összecsapást is a „kis Volán” nyerte meg, azaz összesítésben már 2-0-ra vezet az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharcban, egyetlen lépésre a nagy bravúrtól, a továbbjutástól.

A legfanatikusabb fehérvári hokirajongók is maximum abban reménykedhettek, hogy esetleg elcsíp a két idegenbeli meccsen egyet valahogy az akadémista társulat, ám azt még ők sem hihették a legvadabb álmaikban sem, hogy mind a kettőt megnyerik, összesítésben 8-1-es gólkülönbséggel!

A FEHA19 találatait Moksancev és Rétfalvi (2-2), valamint Mingazov és Németh Z. szerezték.

A vasárnapi, fehérvári meccsen egy esetleges újabb meglepetés már fehérvári továbbjutást érne! De azért miközben leesett állunkat keresgéljük, nem árt józanul gondolkodni: egyelőre az a csapat verte kettőből kétszer a sokkal erősebb, rutinosabb gárdát, amely a teljes alapszakaszban 36 mérkőzésből mindössze négyet tudott megnyerni, míg mostani riválisa még a visszafogott teljesítménye ellenére is tizenhetet!!! Hatalmas különbség…

Szóval még mindig a DEAC az esélyesebb, így továbbra is maximális koncentráció és olyan könyörtelen helyzetkihasználás kell a Bogdanov-legénységtől, amelyet ma és tegnap mutattak. Egy azonban tény: innentől kezdve három „meccslabdája” lesz a FEHA19-nek a negyeddöntőbe jutáshoz!