Újabb DKKA siker a felkészülési hajrában, FEHA19 vereség a bajnoki nyitányon

2024-09-13

Remekül kezdett, majd az első félidő végéig el is döntötte a mérkőzés sorsát a Soproni Darazsak Sportakadémia elleni felkészülési találkozón a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia újonc NB I/A-s alakulata, amely végül 81-52-re verte ugyancsak A-csoportos újonc riválisát.

A fehérvári hölgyek az első negyedet alaposan megnyomták, elléptek 21-9-re, majd a második 10 percben még nagyobb arányban nyertek (25-11), amivel lényegében el is dőlt a találkozó.

A folytatásban a komoly előnyben lévő házigazdák már nem erőltették a még nagyobb különbség kialakítását, a vendégek pedig nem tudtak többet nyújtani, így összességében simán győzött a DKKA. Az akadémista társulat egyre masszívabb együttes benyomását kelti, ami feltétlenül jó hír a szeptember végi, Vasas elleni hazai bajnoki rajt előtt két héttel.

Álomszerű rajtot vett, gyorsan vezetést szerzett Zezelj találatával, ám végül 2-1-re kikapott az Erste Liga rajtján a DVTK Jegesmedvék vendégeként a FEHA 19 jégkorong csapata.

Tokjaji Viktor alakulata nagyot küzdött, némi szerencsével pontot, sőt, pontokat rabolhatott volna jóval esélyesebb ellenfelétől, amely összességében azért nem érdemtelenül tartotta otthon a 3 egységet.

Jellemző a meccs kiélezettségére, hogy mindkét csapatban a kapus, a Jegesmedvéknél Vosvrda, a kisvolánnál Melnyicsuk volt a legjobb.

(Fotó: DKKA, FEHA19)