Olimpia 2024: magyar parádé, arany és bronz a Szajnán!

2024-08-09

Érdemes volt már reggeltől követni ma a párizsi olimpia eseményeit, ugyanis az előzetesen is esélyesnek tartott kiváló nyílt vízi  hosszútávúszó párosunk, Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid is kiválóan felépített versenyzéssel beváltotta a hozzájuk fűzött reményeket 10 kilométeren: Rasovszky arany, Betlehem bronzérmes lett, kettejük között a német Oliver Klemet ért be másodikként. Rasovszky, a „balatoni cápa” 1:50:52.7-es időeredménnyel csapott a célba, bő két másodperccel megelőzve a német riválist, míg Betlehem Dávid 1:51:09.0-val zárt a 3. helyen. Ezzel az aranyéremmel a magyar olimpiai csapat a legfényesebb medáliából már négyet tud felmutatni Párizsban, és még – remélhetőleg – nincs vége.

Rasovszky már 800 méternél, az első ellenőrző pontnál a második helyen haladt, 1500-nál vezetésével egy hatfős boly meglépett a többiek elől, Betlehem kicsit leszakadt, de végül fokozatosan visszajött. Kevéssel 6 kilométer előtt Klem állt az élre, akit aztán Rasovszky a véghajrában fantasztikus teljesítménnyel maga mögé utasított, míg Betlehem is óriásit tempózva a 3. helyen ért célba.

Érdemes továbbra is figyelni az ötkarikás játékok mai történéseit, tekintettel arra, hogy a délelőtti elődönzőket követően, kora délután kezdődnek a napi kajak-kenu döntők, újabb magyar éremreményekkel. Továbbra is az 500-as táv áll fókuszban, de már egy 1000 méteres futam is lesz, a férfi kenusoknál. Szőnyegre lép újabb birkózó reménységünk, Ligeti Dániel a szabadfogású 125 kg-os súlycsoportban, férfi vízilabdázóink pedig este 20.35-kor elődöntőznek a horvátok ellen.

(Fotó: MOB-Média/Molnár Ádám)