Női kézi: Metzingenben nyert az AFKC

2024-08-24

A DHB kupa, azaz a német kupa idei győztesével találkozott metzingeni edzőtáborozása érdemi zárásaként az Alba FKC NB I-es női kézilabda csapata. Suzana Lazović alakulata házigazdájával, a TusSies Metzingennel csapott össze egy felkészülési mérkőzés erejéig, amely a lehető legjobban sikerült, ugyanis 28-27-re legyőzte a korábbi EHF-kupadöntős vendéglátókat.

A találkozó szinte végig a németeknek állt, 2-3 góllal rendre ők vezettek, félidőben is 15-13-ra náluk volt az előny. Ennek ellenére az AFKC nem szakadt le, folyamatosan lőtávolban volt, hogy aztán a véghajrában a maga javára fordítsa a találkozót.

Az utolsó percben vezetett először a Lazović-gárda, s mivel a házigazdák végső próbálkozásánál Naina Klein a kapufát találta telibe, meg is nyerte a meccset. Az összképet tekintve a minimális sikerhez inkább a TusSies állt közelebb, de a kézilabdát is gólra játsszák, abból pedig a fehérvári hölgyek szereztek eggyel többet, így joggal örülhettek győzelmüknek.