Meglepő Alba-blama az emlékmeccsen, kikaptak a női kézisek is

2024-09-14

Az első három felkészülési mérkőzését (Kecskeméten, majd Oroszlányban kétszer a Bányász Kupán) idegenben is magabiztosan nyerte meg az Alba Fehérvár férfi kosárlabda csapata, ám az első hazai edzőmeccs kellemetlen vereséggel zárult. A Budapest Honvéd fiataljai 97-91-re győzték le vendéglátójukat a klub egykori elnöke, Nagy Gábor emléke előtt adózó mérkőzésen.

A találkozón a támadásokkal, azok eredményes befejezésével nem volt gond, Vojvoda vezérletével szépen termeltek a fehérvári kék-fehérek. A védekezés az, amiről időnként elfeledkeztek, ezt pedig a Honvéd köszönte és élt is vele.

A bajnokik rajt előtt még jókor jöhetett a kisebb pofon, ami jelzi: van még bőven tennivaló a Gáz utcai csarnokban a napi edzésmunkát, gyakorlást illetően.

Az Alba FKC női kézilabdázói már egy hete megkezdték bajnoki szereplésüket, ráadásul egy szép hazai sikerrel a Vác ellen. Ennek, valamint a felkészülés során a Collagenius tornán aratott győzelmük okán is önbizalommal telve ruccanhattak fel Budaörse az első idegenbeli NB I-es találkozójukra az új idényben. Hiába azonban a pozitív előjelek, szoros, végig kiegyenlített meccsen, de a házigazdák nyertek 24-22-re.

Az összecsapás tulajdonképpen már az elején eldőlt, mivel alig 20 perc után már 10-5-re vezettek a budaörsiek. Ezzel az előnnyel jól sáfárkodtak a vendéglátók, mert bár az AFKC a szünetre felzárkózott két gólra (12-10), a második félidőben ezt a két gólos különbséget jól őrizte. A fehérvári alakulat rendre majdnem utolérte – egyszer, 16-16-nál sikerült is – , de amikor feljött egy gólra, akkor mindig tudott válaszolni a vendéglátó csapat, amely nem érdemtelenül diadalmaskodott.

(Fotó: Kiss László, Moyra-Budaörs)