Már Bedivel gyűrte le az Ajkát edzőmeccsen a Vidi

2024-07-05

2 x 60 perces elkészülési mérkőzésen Schön, Kovács Patrik és Katona góljaival 3-2-re legyőzte az NB II-es FC Ajkát a Fehérvár FC labdarúgó csapata. A zárt kapus találkozón pályára lépett a Zalaegerszegről igazolt középpályás, Bedi Bence is, akit a meccs előtt néhány órával jelentett be új klubja, amelyben szintén lehetőséget kapott az ugyancsak a ZTE-től érkező, ám egyelőre csak próbajátékon lévő jobb oldali szélső védő, Huszti András, aki az elmúlt idény nagy részér kölcsönben Újpesten töltötte.

Pető Tamás vezetőedző összesen 23 játékost küldött pályára, két külön csapatot az első és a második 60 percben. A keretből a válogatott Eb-szereplés után még pihenő Fiola (továbbra is kérdéses, hogy marad-e, avagy távozik a csapatkapitány), illetve a sérülése után már majdnem bevethető állapotban lévő, de még csak óvatos munkát végző Kalmár Zsolt nem hadrafogható.

A meccs első félidejében a Vidi volt sokkal aktívabb, bár az Ajka sem csak bekkelt, majd a sorcserét követően a fiatal hazai alakulatnak már egyenrangú ellenfele volt a másodosztályú egylet, nem is volt nagy meglepetés, hogy Schön 25. percben szerzett találatára Szvoboda a 62. minutumban válaszolni tudott, hogy aztán újabb 5 percen belül egy gyors gólváltással Kovács Patrik és Boros góljaival 2-2-re módosuljon az állás.

Végül a hajrában, a 114. percben Katona harcolt ki egy 11-est, amit maga értékesített magabiztosan, ezzel nyert a Vidi, összességében megérdemelten, de azért a második 60 percben látott sor, amelyben csak Serafimov (ő is csak 30 percet játszott ebben a szakaszban) Stefanelli, Bedi és Katona az, akik várhatóan rendszeres játéklehetőséghez jutnak majd a tétmeccseken, érezhetően gyengébb, mint a találkozó első felében látott csapat…

Jövő héttől 10 napon át Szlovéniában edzőtáborozik majd a fehérvári alakulat, amely három felkészülési mérkőzést játszik szerb (Csukaricski), török (Göztepe)  és szlovén (NK Dekani) gárdák ellen. Az első meccsre július 11-én, csütörtökön Kranjska Gorán a korábbi EL-rivális, a szerb Csukaricski ellen kerül sor 17.30 órakor.

(Fotó: Fehérvár FC)