Hazai pályán 3-1-re legyőzte a Prestige Fitness Pénzügyőr SE csapatát a MÁV Előre Foxconn a férfi röplabda Extraliga alapszakaszának 18. fordulójában. A kaposvári (utólag egy szabálytalanság miatt 3-0-val elkönyvelt) 2-3 után először vesztett szettet a bajnokságban a székesfehérvári alakulat ebben az idényben, de így is százszázalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát a Kaposvár, a Kazincbarcika, a MAFC és a Pénzügyőr előtt.
A vasárnap esti rangadót jól kezdte a hazai egylet, de a fővárosiak rendre sikeresen üldözték, így jelentősebb előnyre nem tudott szert tenni a hajráig. 19-17 után lépett el 23-18-ra, s bár a végére közelített a PSE, 25-23-ra behúzta a nyitó etapot. A másodikban aztán inkább a vendégek jártak előrébb 1-2 ponttal. 19-19 után dőlt el a szett sorsa, amikor Pozzobon és Grózer kiváló támadójátékával egy 6-2-es futással egyenlített a Pénzügyőr.
Miután először vesztett szettet ebben a bajnokságban a címvédő, meghúzta a nadrágszíjat, és újra koncentráltan, eredményesen röpizett. A harmadik játszmában egyetlen pillanatig sem vezetett a PSE, a Loki végig jól menedzselte ezt a szakaszt, amit végül 25-18-ra vitt el.
A negyedik- egyben utolsó – játékrészben először a budapesti, majd a fehérvári csapat állt 1-2 ponttal jobban. 12-12 után tudott elszakadni némileg Omar Pelillo csapata, amely előbb 20-16-re ellépett, majd 25-19-re be is húzta a szettet és egyben a találkozót is.
A 3-1 és a mutatott hektikus játék óvatosságra intheti a MÁV Előre Foxconn játékosait: nem csak a Kaposvár képes megszorongatni és felvenni vele a versenyt, nagyon úgy tűnik, hogy a PSE és a Kazincbarcika egyaránt stabil, jó csapattal rendelkezik, de a MAFC is képes megcibálni az oroszlán bajuszát.
A következő körben, február 28-án, szombaton este a Loki Kecskemétre látogat, ahol várhatóan a mostaninál könnyebb meccs vár rá.
(Fotó: MÁV Előre)











0 hozzászólás