Eb 2024: török és portugál sikerek

2024-06-18

A keddi, a csoportkör első fordulójának utolsó napja volt az első olyan játéknap, amelyen nem született semmilyen tekintetben meglepetés a Németországban zajló labdarúgó Európa-bajnokságon, mindkét találkozón a magasabbra taksált nemzeti csapat nyert. Délután Törökország egészen jó kis meccsen verte 3-1-re a meglepően jó grúzokat, legújabb nevükön Georgia képviselőit. Ez a derbi hasonlított kicsit a Svájc – magyarhoz, annyiban mindenképpen, hogy 1-2 után nagyon nyomtak az egyenlítésért a grúzok, amikor – már a 90. percen túl – egy kontrából megszerezte a 3. gólját Törökország.

Az esti összecsapáson Portugália is megszenvedett Csehországgal, és itt is egy hajrágól döntött, 2-1-re nyertek Ronaldóék. A csehek szereztek vezetést a 61. percben első kapura lövésükkel, Provod révén, majd aztán 8 minutummal később a szinte végig hatalmas fölényben focizó portugálok egy öngóllal egalizáltak. Végül aztán – mikor máskor – a 92. percben a csereként beállt Neto passza és egy cseh védő gyenge tisztázása után az ugyancsak éppen előtte pályára küldött Francisco Conceicao pontos befejezésével hozta az igazságos győzelmet a luzitánoknak.

Szerdán újra magyaros nap lesz, a mieink 18.00 órakor Stuttgartban a házigazda Németország ellen lépnek pályára az A-csoportban. Amennyiben a legjobb arcát mutatják a mieink és a szerencse is mellénk áll, pontot szerezhetünk, az első meccseket látva ez is meglehetősen optimista verzió volna. Abban azonban bízhatunk, hogy a nationalelf nem lesz annyira kihegyezve és nem lesz annyira eredményes, mint a nyitányon a skótok ellen, Fioláék pedig sokkal jobbak lesznek, mint Svájc ellen. Amennyiben így lesz, valóban nem ördögtől való a pont, illetve pontok megszerzésébe vetett remény.