Eb 2024: az angoloknak most is szerencséjük volt, ők döntőznek a spanyolokkal

2024-07-10

Anglia sorozatban harmadszor állt fel 0-1 után és egy újabb véghajrás találattal 2-1-re legyőzte az összességében több lehetőséget kidolgozó Hollandiát a németországi labdarúgó Európa-bajnokság elődöntőjében. A britek a vasárnapi fináléban a hibátlan spanyolok ellen lépnek majd pályára.

Anglia az egész Eb során összesen nem tud felmutatni egy mérkőzésnyi igazán jó focit, mind a hat találkozóján kerete értékéhez és játékosai kvalitásához mérten harmatos produkciót tett ki a gyepre, ám mégis elvergődött a legjobb 4 közé, ami azért jelzi erősségét.

A hollandok Xavi Simmons szép góljával korán vezettek, majd az angolok egy véleményes 11-essel egyenlítettek, hogy aztán egy egészen élvezetes, lüktető meccs kerekedjen a meccsből. A második félidőben egyértelműen a hollandok domináltak, de végül a csereként beálló Watkins a 91. percben csapata – a második félidőben – első kaput eltaláló lövésével megszerezte a győzelmet.

Anglia megint messze nem játszott jól, igaz, a korábbiakhoz képest azért sokkal jobban, de abban az esetben, ha a spanyolok azt mutatják a döntőben, amit az eddigi hat mérkőzésén, miközben Anglia is azt, amit eddig, akkor nem kérdés, hogy ki nyer. Egy Eb-döntőben azonban bármi előfordulhat, így nem érdemes jósolgatni.

(Fotó: UEFA)