Atlétika: két érmet nyert a szenior ob-n a fehérvári Varga Gyula

2024-09-02

Az elmúlt hetekben megszokottaknak megfelelően igazi nyári kánikulában került megrendezésre Budapesten az Ikarus sporttelepen a Szenior Atlétikai Magyar Bajnokság. A versenyen a székesfehérvári Varga Gyula az M45-50 korosztályban kiemelkedő teljesítménnyel Magyar Bajnoki címet nyert 800 méteres síkfutásban, míg 5000 méteren a harmadik helyet szerezte meg.

Varga – aki elsősorban hosszútávfutó – most először versenyzett 800 méteres síkfutásban, amely az egyik legnehezebb középtávú versenyszám. Edzőjével jól meglátták a lehetőséget a résztávos edzések eredményei alapján, hogy a középtáv leggyorsabb számában is lehet keresni valója. Az edzésprogramot ennek megfelelően úgy alakították át, hogy az 5000 méteres táv mellett a 800 méteres futásra is felkészült legyen a fehérvári atléta.

Trénere, dr. Császár Barbara elégedetten és bizakodóan nyilatkozott:

„Gyulának a 800 méter teljesen ismeretlen terület volt, de az edzéseredmények alapján láttuk, hogy a gyorsabb távok is jól mennek neki. Ezért döntöttünk úgy, hogy az 5000 méteres táv mellett elindítjuk a bajnokságon 800 méteren is. Az edzésstruktúrát át kellett alakítanunk, mivel ebben a számban szinte végig a felső zónákban fut a versenyző, és egy apró hiba sem fér bele. Az első 200 méteren gyors rajt szükséges (anaerob zóna), a 400 méteres szakaszon tempófutás (anaerob-aerob kevert zóna), majd az utolsó 200 méteren egy nagy hajrá (anaerob zóna). Gyula pontosan követte a megbeszélteket, és így szerezte meg a korosztályos Magyar Bajnoki címet, valamint a Kaiser Sportegyesületnek az elismerést.”

Mindkét távon egyéni csúcsot futott Varga Gyula, 5000 méteren közel 20 másodpercet javított korábbi eredményén, ami kiemelkedő teljesítmény. Eredményei a következők:

• 800 méter síkfutás: 2:20,53 perc
  • 5000 méter síkfutás: 17:27 perc

Az inspiráló eredmények után Varga Gyula pozitív töltettel kezdheti meg a felkészülést a jövő márciusi Masters Világbajnokságra, ahol 3000 méteren és 10 000 méteren képviseli majd Magyarországot Floridában.