Aranyvasárnap Párizsban – Gulyás Michellé az utolsó magyar győzelem!

2024-08-11

Már az előcsatározások során benne volt a pakliban a női öttusázóknál Gulyás Michelle győzelme, és végig ott is marad! Három éremesélyünkből ugyan „csak” egyet tudtak sportolóink beváltani a XXXIII. nyári olimpia záró napján, ám az a legfényesebben csillogó lett. Gulyás végig remekül teljesített, s a legizgalmasabb koreográfia mellett az utolsó versenyszámban megelőzve francia vetélytársát, Elodie Clouvelt, 1461 pontos, világcsúcsnak számító eredménnyel söpörte a párizsi aranyérmet! A 3. helyen Dél-Korea képviseletében Szong Szung Min végzett, míg a másik magyar versenyző, Guzi Blanka hatalmas hajrával a 13. pozícióból felfutott és lőtt a dobogósok mögé, a 4. helyre.

A körvívásból hozott pontjaival már eleve a 2. helyről kezdhette a napot Gulyás, aki Guzval egyetemben parádésan lovagolt, maximális 300 pontért, majd ugyan a bónusz vívásban nem jutott pont Gulyásnak és Guzinak sem, pozíciójuk nem romlott. Gulyás az úszásban 4. lett, így összességében második helyét tartva vághatott neki az utolsó, kombinált számnak, a lövészettel kevert futásnak. Clouvel már az első lőállásban elbukta 13 másodpercnyi előnyét Gulyással szemben, aki minden lövészetnél pontosabb volt riválisánál, így az utolsó 600 méter futásnak már úgy vághatott neki, hogy ezt csak elbukni lehet, más nem nyerhet, csak ő! És nyert is, magabiztosan, mosolyogva-sírva.

Ezzel 6 arany, 7 ezüst és 6 bronzérmet nyertek a magyar sportolók a párizsi ötkarikás játékokon. Öttusában ez volt a 10. magyar olimpiai bajnoki cím, a nőknél a mi Vörös Zsuzsink után a második.

Férfi vízilabdázóinknak és a 65 kg-os szabadfogású birkózónknak, Muszukajev Iszmailnak nem jött össze a bronzmeccs. Előbbi 9-9 után büntetőpárbajban kapott ki az Egyesült Államoktól, utóbbi pedig egy utolsó pillanatban az ellenfélnek megítélt ponttal 13-12-re vesztett. Nagyon közel volt ez az újabb két bronz, de ezeket végül nem söpörhették be a mieink.

(Fotó: MTVA)