Alba és AFKC siker, Volán helytállás a szombati mérleg

2024-09-07

Eredményes napot zártak ma Székesfehérvár élvonalbeli sport csapatai. Az Alba férfi kosarasai újabb meccset és ezzel tornát nyertek Oroszlányban, az AFKC női kézisei a bajnokságot kezdték remek hazai sikerrel, a Volán hokisai pedig a BL-ben álltak közel a szenzációhoz, de Prágában túlságosan lejtett a hazai pálya.

Remek második félidei teljesítménnyel 32-26-ra legyőzte a Váci NKSE csapatát az Alba FKC a női kézilabda NB I nyitófordulójában.

A győzelemből Tamara Smbatian 8, Kocsis Bettina 5 (100%-os pontossággal célzott, 5 lövés, 5 gól!), Szabó-Májer Krisztina és Szabó Kitty egyaránt 4-4 góllal vette ki a részét, a kapuban pedig Hadfi produkált 30 % feletti védési mutatót, 10 lövést hárítva.

A találkozót a vendégek kezdték sokkal jobban, az első félidő hajrája előtt már négy találattal vezettek, s még a szünetre is 13-11-es váci előnnyel vonultak a felek.

A második játékrész elején egy 6-1-es rohanással fordított a fehérvár csapat, s innen már vissza sem nézett. 17-14 után 20-18-ig stabilizálódott a 2-3 gólos hazai előny, ám innen jött egy 9-2-es albás roham, ami végképp eldöntötte a netán még nyitott kérdéseket. A kilenc gólos előnyből a végéig maradt hat, magabiztos, a vártnál sokkal simább győzelmet aratott Suzana Lazovic együttese, amely a következő körben az első találkozóján a Ferencvárostól hatalmas, 20 gólos verést kapó Budaörs vendége lesz szeptember 14-én, szombaton 17.00 órakor.

Ahogy az első kettőt, a harmadik idegenbeli felkészülési mérkőzését is megnyerte az Alba Fehérvár férfi kosárlabda csapata. A kék-fehérek a Bányász Kupa döntőjében a vendéglátó MVM-OSE Lions alakulatát verték 93-88-ra, így a tornán is ők végeztek az első helyen.

Az Albában ezúttal David Nichols volt a nyerőember, 28 pontot szórt és remekül kosarazott. Filipovity és Horne 15-15, Smith 12, Thomas 10 pontot rakott a közösbe.

A végig kiegyensúlyozott csatát az utolsó 10 percben döntötte el Alejandro Zubillaga együttese, amely támadásban most is kiválót nyújtott, s ha még a védekezése is kicsit szigorúbb, feszesebb lesz a tétmeccsek kezdetéig, akkor egy igen szép szezon várhat rá.

Két harmad után 2-1-re vezetett, és a végén csak két üres kapus góllal adta meg magát a világhírű Sparta Praha otthonában a Hydro Fehérvár AV19 a jégkorong Bajnokok Ligája (CHL) 2. fordulójában.

A prágaiak úgy nyertek 5-2-re, hogy a két üres kapus véghajrás góljuk mellett a másik hármat emberelőnyben ütötték, alaposan lejtett a hazai pálya, amit a cseh játékvezetők biztosítottak a cseh sztárcsapatnak…

Kiss Dávid csapata szeptember 12-én a svéd Färjestad ellen folytatja a Bajnokok Ligája-szereplést, az Alba Arénában 19.30-kor.

(Fotó: AV19, AFKC, Alba Fehérvár)