Alba: győzelem Zalában

2022-10-12

Egyre inkább kezd erőt mutatni a férfi kosárlabda NB I felsőházának legutóbbi bronzérmese az Arconic-Alba. A korábbi ötszörös bajnok a nyitófordulós, hosszabbításos paksi vereség, majd az OSE brutális kiütése után Zalaegerszegen nyert 76-70-re a 17 pontot szóró DeCosey, a 16 egységet termelő Vojvoda, valamint az egyaránt 11-11 pontig jutó Ford és Philmore vezérletével, így jelenleg pont ott áll a tabellán, ahol legutóbb zárt: a harmadik helyen.

A találkozó eleje és vége a fehérvári gárdáé volt, de leszámítva a 12 ponttal elbukott harmadik negyedet, többnyire az Albánál volt az előny. Ugyanakkor a ZTE is nagyot küzdött, így izgalmas volt a záró etap.

Matthias Zollner csapata ráadásul úgy volt képes győzni, hogy mindössze 4 (!) triplát tudott dobni, ezúttal mindenki formán kívül hajigálta a távoli próbálkozásokat, az általában biztos kezű Vojvoda például öt kísérletből egyszer sem talált be a triplavonalon túlról, ami bizony igen ritkán fordul elő.

A légiósok közül ezúttal is főleg DeCose vitte a prímet, de Philmore és Ford is megfelelően teljesített. Egyedül Kemp volt az, aki ismét nem igazán találta magát, pontot nem dobott, magasember létére lepattanóból is csak hármat tudott begyűjteni, egyértelműen ő az, akit – ha így folytatja – hamar elküldhet, kicserélhet más kosarasra a vezetőség a légiósok közül. Ennél sokkal többet kell nyújtania, ha itt szeretné befejezni az idényt.

Az Alba a negyedik körben, szombaton (október 15) 17.00 órakor hazai pályán a két eddigi meccsén egyaránt szoros vereségeket szenvedő Naturtex-SZTE-Szedeák csapatát fogadja.