Felfázás ellen: vörös áfonya

2022-10-08

A felfázás minden nő rémálma. Kevés dolog rosszabb annál, mint amikor másodpercenként úgy érezzük, hogy ki kell mennünk a mosdóba. Ráadásul van, amikor a vizeletürítést fájdalmas, égő vagy csípő érzés kíséri. – Ilyenkor jön jól a vörös áfonya!

A húgyúti fertőzések együtt járhatnak alhasi görcsökkel, nyomó-szorító érzéssel. A vizelet kellemetlen, erős szagúvá, zavarossá, vagy véressé is válhat.  A férfiaknál a fájdalom a végbél irányára koncentrálódik. – Merthogy ők is érintettek lehetnek, nemcsak a nők, bár főként a hölgyek szenvednek a felfázástól.

A fertőzés elérheti a veséket is, ami az életünket is veszélyeztetheti! A vese érintettségére utal a deréktáji fájdalom, a láz, a hidegrázás, a hányinger, a hányás, illetve a rossz közérzet, gyengeség.

Bár sokan azt hiszik, hogy önmagában a hideg okozza a felfázást – ez nem így van! A húgyúti fertőzés/gyulladás okozói ugyanis a húgyutakba kerülő, s elszaporodó mikrobák. Persze, az időjárás közvetett hatással lehet a fertőzés kialakulásának kockázatára. Télen, a hidegebb hónapokban általában kevesebbet iszunk, így a húgyhólyag nem tud elég gyakran megtelni/kiürülni, és könnyebben elszaporodnak a pangó vizeletben a baktériumok.

A nők nagyobb eséllyel vannak kitéve a fertőzésnek, mert a húgycsövük rövidebb, így kevesebb utat kell megtenniük a kórokozóknak ahhoz, hogy a húgyhólyagba eljussanak. E problémával tehát mindenképpen foglalkoznunk kell, nem vehetjük félvállról!

Ha úgy érezzük, hogy felfázásunk kezdeti stádiumban van, akkor ne tartsuk vissza a vizeletünket, hanem minél hamarabb ürítsük ki (akár ötpercenként) és igyunk sok folyadékot! A legmegfelelőbb az ásványvíz és a tea, ami készülhet borókabogyóból, mezei zsurlóból, medveszőlőlevélből. Ha a panaszok nem szűnnek meg egy-két napon belül, vagy ha fájdalmaink vannak, akkor forduljunk orvoshoz, mert valószínűleg antibiotikumos kezelésre lesz szükségünk!

És itt térhetünk rá a vörös áfonyára, amelyet már nagyanyáink is használtak egyedülálló gyógyhatása miatt. Leveléből teát főztek, és a bogyó levét is felfázásra, gyulladások megelőzésére, kúrálására alkalmazták.

E növény olyan anyagot tartalmaz, amely segíti meggátolni az E.Coli baktérium megtelepedését a húgycsövön és a hólyag falán. Ha pedig nem tud hozzátapadni a baktérium a hólyag falán lévő hámsejtekhez, akkor a megbetegítő-képessége radikálisan csökken. (A húgycső és a felsőbb húgyutak megbetegedését legtöbbször az E.Coli baktérium okozza.)

A cikk folytatása elolvasható az alábbi linkre kattintva:

https://fmc.hu/2019/01/26/felfazas-ellen-voros-afonya/

Vörösmarty Rádió


Kiemelt partnereink

2024. november
h K s c p s v
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Written by Temesvári Márta

2022-10-08

0 hozzászólás

Ez is érdekelhet

Share This