Vizes vb: Milák 100 pillangón is aranyosan „szállt” célba

2022-06-24

A nagy rivális, a még mindig nem tisztázott okok miatt visszalépett Caeleb Dressel távollétében sem izgulta túl a dolgot, nem nyomta az esélyesség terhe, így a 200 után simán megnyerte a 100 méteres pillangóúszást is a Budapesten zajló vizes világbajnokságon Milák Kristóf. A 21 éves olimpiai bajnok végig vezetve, előnyét folyamatosan növelve 50.14-es idővel csaknem egy testhosszt vert a rövidebb távon is a 2. helyen célba érő versenyzőre, ez esetben a japán Mizunuma Naokira. A dobogó 3. fokára a kanadai Edwards állhatott fel.

A magyar úszó lett ezzel a harmadik a világon Michael Phelps és Chad le Clos után, aki egy vb-n 100-on és 200-on is aranyérmet nyert, mindemellett 1973 óta ő a 10. magyar, aki duplázni tudott egy világbajnokságon.