Röplabda, foci: új fiúk és lányok a MÁV Előrénél és a Vidinél

Szerző: Mátay Balázs

2026-08-04

Tovább alakulnak a játékoskeretek a MÁV Előre röplabdázóinál és a Videoton FCF labdarúgóinál: a Lokihoz érkezett erősítés a női és férfi csapathoz, de nem csak játékosok, másodedzők és más stábtagok is, miközben a Vidihez egy korábbi kapusa tért vissza hét év után, némi rutint hozva a Sóstóra.

A MÁV Előre Foxconn női csapatánál folytatja pályafutását az akadémiáról érkező fiatal, még csak 17 éves montenegrói négyes ütő, Lina Milivojevic, aki mellé új másodedző is csatlakozott Káróczi Szabolcs személyében. A még csak 27 éves szakember az UTE másodedzőjeként és az U21-es csapat trénereként dolgozott korábban.

A férfiak újabb légióst szerződtettek: a 196 cm. magas, 29 éves amerikai válogatott szélső ütő, Corey Chavers évek óta Európában légióskodik, legutóbb a német VFB Friedrichshafen csapatában „ütögetett”, azt megelőzően Puerto Ricóban, Romániában, Görögországban, Olaszországban, Svédországban és Svájcban játszott. Rutinja, magassága – és múltja alapján tudása – sokat segíthet a MÁV Előrének, hogy visszaszerezze a bajnoki címet a Kaposvártól.

A férfi röpiseknél is új pályaedző dolgozik a szintén új vezetőedző, Aleksandar Milivojevic segítőjeként, az a Sokolov Yuri, aki korábban statisztikusként szolgálta a fehérvári klubot.

A Videoton FC Fehérvárnál is tart még a mozgás a keretben: kapusként hét év után tért vissza Hársfalvi András, aki a 2018-as bajnok és a 2019-es Magyar Kupa-győztes csapat tartalékja volt, akkor még 21-22 évesen, ám most már 29 esztendősen kellő rutinnal komoly alternatívája lehet Kemenes Botondnak. Miközben Hársfalvi jött, az ifjú, tehetséges Fodor-Papp Tamást a BSC Siófoknak adta kölcsön a Vidi, így az NB III-as klubban szerezhet felnőtt rutint a 19 éves hálóőr.

(Fotó: Andrea Iommarini/Pineto Volley)

 

Vörösmarty Rádió


Kiemelt partnereink

2026. augusztus
h K s c p s v
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Written by Mátay Balázs

2026-08-04

0 hozzászólás

Ez is érdekelhet