A világ egyik legszebb énekhangú madarát fülelhetik meg a Zöld Tanyától induló túrán május 15-én az érdeklődők: a sóstói fülemüle túrára nem szükséges előzetes bejelentkezés, mindenkit szeretettel várnak a szervezők.
A fülemüle a világ egyik legszebb énekhangú madara. Különlegessége, hogy a hímek nem csak napközben, de a költési időszak első felében egész éjszaka énekelnek, s mivel ez a sűrű bokrosokban költő, jellegtelen, olajbarna színű, vöröses farkú madár a belvárosokban is megtelepszik, rengeteg ember találkozhat velük. A Sóstó Látogatóközpont május 15-i, csütörtök esti programja során ezzel a különleges madárral ismerkedhetnek meg a túra résztvevői, akik madárhang-hallgatás közben rövid túrát tesznek a területen található ösvényeken, különböző élőhelyeken.
A csoport május 15-én 18 órakor indul a Zöld Tanyától. A túrára nem szükséges előzetesen jelentkezni, elég a helyszínre jönni a megadott időpontban. Nagyobb létszámú óvodai csoportok, iskolai osztályok vagy egész iskolák részvétele esetén azonban javasolják az előzetes egyeztetést!
Májusban még hűvösek lehetnek az éjszakák, ezért fontos a réteges öltözködés, a hirtelen érkező zápor ellen is védő ruházat vagy esernyő. Nyár elején már a szúnyogok is aktívak, ezért érdemes szúnyogriasztóval is felszerelkezni. Akinek van távcsöve, jó, ha elhozza, és a rendezvényen természetesen fotózni, videózni is lehet.
További információ Koleszár Sándortól kérhető a 0670/6614360-es telefonszámon. A szervezők minden madárbarátot várnak az esti túrára!
0 hozzászólás