Kosárlabda EK: Mínusz 14-ről fordított, mégsem nyert az Alba Észtországban

2024-10-22

Rendkívül hektikus összecsapáson, 14 pontos hátrányból fordított és vezetett már 5 ponttal a hajrához érve a BC Kalev otthonában a férfi kosárlabda FIBE Europe Cup csoportkörének harmadik mérkőzésén az Alba Fehérvár, de végül 95-89-re kikapott Észtországban, így három meccs után 1 győzelemmel és két vereséggel áll.

A nagy hullámvölgyekkel és hegyekkel tarkított mérkőzésen teljesen leképezte az ebben a szezonban eddig mutatott összprodukcióját az Alba, itt egy meccsen belül játszott nagyon jól és gyengén is…

Az egész találkozót nézve nem érdemtelen a Kalev győzelme, de, ha az Alba nyer, arra sem szólhatott volna senki sem, mert benne volt a pakliban, hiszen szűk 4 perccel a végső dudaszó előtt még 84-89 állt az eredményjelzőn, ám ezt követően mindent kihagyott Alejandro Zubillaga együttese, ezért úszott el a korábban igen messziről „visszahúzott” csónak…

A fehérvári gárdában most a 23 pontos Vojvoda, a 19 pontig jutó Nichols, valamint a 18 egységet termelő Filipovity és a 14 pontos Horne nyújtott átlag feletti teljesítményt.

Az Albára szombaton (október 26., 18.00) bajnoki csúcsrangadó vár Szolnokon, majd kedden már újabb idegenbeli EK-meccs következik Vojvodáék számára a bolgár Rilski Sportist vendégeként. Előbbi a bajnoki, utóbbi az EK-csoportküzdelmek végkimenetelét illetően lesz rendkívül fontos meccs.