Férfi kosár: sima Alba diadal az EK-rajton

2024-10-09

Nagyon simán, 100-88-ra verte hazai pályán a bolgár bajnoki címvédő Rilski Sportist csapatát a FIBA Europe Cup (Európa-kupa) F-csoportjának nyitómérkőzésén az Alba Fehérvár. Alejandro Zubillaga alakulata a 27 pontig jutó Horne, a 18 egységet termelő Filipovity, a 14-et szerző Vojvoda, valamint a 12 pontos Nichols és a 10 pontos Smith vezérletével már 30 ponttal is vezetett, s bár a hajrában nagyon visszavett a tempóból, sokat leadott előnyéből, magabiztos sikerét semmi sem veszélyeztette.

A találkozó elejétől igencsak koncentráltak voltak Vojvodáék, akik Horne öt válasz nélkül hagyott pontjával kezdtek, majd szépen növelgették fórjukat a harmad végéig 13 egységnyire, 30-17-ig. Ehhez a második játékrészben is hozzátettek még egy picit, bár ez a szakasz szorosabban alakult, így is 52-37-es Alba előnnyel vonulhattak félidei pihenőre a küzdő felek.

A fordulás után Kostov kettesével indult a második 20 perc, erre Vojvoda válaszolt egy szép „trojkával”. Egyre nyílt az olló, bár Smith ismét kimagyarázott magának két technikaival egy kiállítást, ami után Zubillaga időt is kért, nem tudott érdemben felzárkózni a Rilski, sőt! 77-58 után a harmad végén és a záró játékrész elején egy 11-0-ás rohanással összejött a közte 30! Ekkor 88-58 állt az eredményjelzőn és volt hátra még 9 perc 46 másodperc.

Az Alba lassan, de biztosan visszavett a tempóból komoly előnye tudatában, a bolgárok pedig küzdöttek derekasan, hogy minél jobban kozmetikázzák a súlyos vereséget. Ez végeredményben össze is jött, hiszen a 30-ról 12 pontra olvadt zárásra a hazai előny, de ez egy nagyon sima meccs volt, rajt-cél győzelmet aratott a fehérvári csapat, amelyre szombaton (október 12.) kemény csata vár Pécsen az NKA Universitas vendégeként a bajnokságban, majd jövő szerdán (október 15.) Franciaországban az ESSM Le Portel otthonában jön az újabb EK-csata.

(Fotó: Alba Fehérvár)