Sokáig jól tartotta magát, de kikapott NB I-es debütálásán a DKKA

2024-09-30

Csaknem negyed évszázadot, egészen pontosan 24 esztendőt követően dobták fel ismét a labdát vasárnap este a játékvezetők székesfehérvári női kosárlabda csapat első osztályú mérkőzésén. A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia (DKKA) alakulata jóvoltából hosszú idő után ismét NB I.A-s női bajnokin szurkolhattak a székesfehérvári sportbarátok. A DKKA bemutatkozása a papírformát igazolta, miután a Vasas Akadémia szoros első félidőt követően a folytatásban felülkerekedett és 80-57-re legyőzte a lelkes, időnként jól is kosarazó házigazdát.

Szentpáli Gergő alakulatában Laufer Gabriella szerezte az első pontokat (Mindjárt egy triplát), s többször vezetett is az első két játékrészben még sokat hibázó és kétszer is 4-4 perces kosárcsendet tartó angyalföldiek ellen.

A bátran kosarazó fehérváriak Lafuer újabb triplájával 22-21-nél vezettek utoljára a mérkőzésen, mert a Vasas kiváló minőséget képviselő légiósai, Jovana Boricic és Domonique Davis vezérletével egyre stabilabbá tette vezetését, majd az alaposan kifáradó DKKA ellenében behúzta a találkozót.

A vendéglátóknál Varga Sára 12, Marisa és Takács 11-11, Laufer 10 egységgel kezdte a legmagasabb osztályt, amelynek második fordulójában az NKA Universitas Pécs vendégei lesznek a fehérvári hölgyek, október 2-án, szerdán.

(Fotó: DKKA / Schwanner Róbert)