ICEHL: Volán vereség a bajnok otthonában

Szerző: Mátay Balázs

2024-09-29

A rekordbajnok Klagenfurt pénteki, sima, 4-0-ás legyőzését követően vasárnap 3-1-re kikapott Salzburgban, így 4 mérkőzést követően 2-2 győzelemmel és vereséggel áll az osztrák bázisú ICEHL-ben a Hydro Fehérvár AV19 jégkorong csapata. A Volán becsületgólját 0-2-nél Erdély Csanád szerezte.

A meccs elején a Volán támadott többet, de a házigazdák előtt adódott igazán nagy ziccer, ami kimaradt. A nyitó játékrész gólt nem hozott, annál inkább kemény küzdelmet.

Az első találatra a második harmad elejéig kellett várni. Ekkor, a 22. percben Stajnoch nem tudta bent tartani a korongot a hazai harmadban, Bourke és Wukovits kilépett egy védő ellenében, előbbi passzát utóbbi lőtte be, 1-0. Csapkodóvá vált a játék, mindkét csapat több tilos felszabadításba szaladt bele. A 33. percben a meccs egyetlen 2 perces kisbüntetését a Red Bull kapta a Kuralt elleni szabálytalanságért, így a fehérvári egylet próbálkozhatott létszámfölényben, mindhiába. A folytatásban a Salzburg vette át a kezdeményező szerepét, majd Terbócs akciójánál Tolvanannek kellett nagyot védenie.

A záró 20 perc elején Ryan Murphy révén megszerezte a második gólját a bajnok, ám a FAV19 azonnal válaszolt: Atkinson kékvonalas lövésébe Erdély rakta bele az ütőjét remekül a kapu előtt. Ment is rendesen az egyenlítésért Kiss Dávid alakulata, de nem sikerült újabb gólt szerezni, sőt, a Salzburg hozta össze a harmadikat Robertson révén, amivel már révbe is ért. A legvégén lekorcsolyázott Reijola kapus is, de Hári csak a kapuvasat „csörgette” meg, maradt a 3-1 az osztrákoknak.

A Hydro Fehérvár AV19 nem állt messze a pontszerzésről, de ez most nem jött össze. Javítani Bécsben lehet október 4-én, pénteken a Vienna Capitals vendégeként, majd két nappal később, vasárnap 16.00 órakor a Bozen ellen az Alba Arénában.

A klub Erste Ligás akadémiai csapata, a FEHA19 a „nagyokhoz” hasonlóan pont nélkül marad vasárnap este, ugyanis hazai jégen simán 7-2-re kikapott a BJAHC csapatától. A két fehérvári találat Dobos Mihály Bendegúz és Ambrus Csongor nevéhez fűződik.

A meccs az első harmadban már eldőlt, ugyanis a 9. és a 14. perc között 5 perc alatt négyet ütöttek a fővárosiak, 0-4 után pedig már csak a tisztes helytállás lehetett a cél, ami meg is valósult.

A „kisvolán” – amely a 8. helyen áll a tabellán – számára a folytatás a listavezető Corona Brasov otthonában lesz október 4-én, pénteken.