Kosárlabda: az Alba megcsinálta, nagy hátrányból is továbbjutott az EK-ban!

Szerző: Mátay Balázs

2024-09-27

A nem túl jó összképet mutató, nagy különbségű, 17 pontos szerdai veresége után is fel tudott állni a padlóról, remek második és harmadik negyedbeli produkciójával 104-84-re legyőzte a szlovák Prievidza alkulatát az Alba Fehérvár férfi kosárlabda csapata a FIBA Europe Cup (Európa-kupa) selejtezőjének visszavágóján, így bejutott a csoportkörbe!

A székesfehérvári együttes a találkozó elejétől próbált gyorsan és pontosan kosarazni, ami működött is jórészt. Az első negyed hajrájában már 9 ponttal, 18-19-re is vezetett, de a védekezés nem volt a csúcson ekkor sem, így bő két perc alatt egy 12-0-es futással fordított a privigyei gárda. Végül Nicholskosarával lett egyenlő az állás, 10 perc után 31-31 állt az eredményjelzőn, azaz simán továbbjutásra állt a szlovákiak csapat.

A folytatásban aztán még tudott egy fokozattal feljebb kapcsolni az Alba, a védekezése is jelentősen javult és a nagyszünetre már 14 pontos előnnyel rendelkezett, sőt, nem sokkal a negyed vége előtt 16 egységnyi is volt a házigazdák vezetése. Ami késett, nem múlott: bár a harmadik játékrész elején 11 pontra zárkózott a Prievidza, majd már csak 10 volt közte. Újra minden ült a mások oldalon, így 64-54 után egy pazar 14-0-ás rohammal már bőven az Alba állt továbbjutásra!

A záró 10 percben kicsit közelebb tudott jönni a Prievidza, de a 28 pontos Thomas és a 25 egységig jutó Nichols vezérletével arra ügyelt a fehérvári egylet, hogy továbbjutása ne forogjon veszélyben.

A pénteki összecsapás miatt csúszik néhány napot az Alba – Körmend rangadó az NB I/A-ban, Az eredetileg kiírt szombat helyett csak október  1-jén, kedden feszülnek egymásnak a küzdő felek, este 20.00 órakor a Gáz utcai csarnokban.

(Fotó: Simon Erika)