Olimpia: Tótka arany, Csipes és Rasovszky ezüstérmes!

Szerző: garanddesign

2021-08-05

A mai eddig a második legeredményesebb napjuk a magyar sportolóknak a tokiói olimpián: a kajakos Tótka Sándor remek versenyzéssel aranyérmes lett 200 méteren, de a másik magyar, Csizmadia Kolos is éppencsak lemaradt a dobogótól, 4. lett. Mint ahogy a hölgyeknél 500-on a címvédő Kozák Danuta. Mindazonáltal volt aki megmentette ezt a számot, Csipes Tamara, aki kiválóan lapátolt és ezüstérmes pozícióban ért célba. Éppen úgy, mint a 10 km-es nyílt vízi úszók között Rasovszky Kristóf. Női vízilabdázóinknak nem sikerült az elődöntő, 8-6-ra kikaptak a spanyoloktól, így számukra ismét a bronzmeccs maradt. Megkezdte szereplését az egyetlen székesfehérvári olimpikon, Kovács Sarolta, aki a másik magyarral, Gulyás Michellel holtversenyben a 6. helyen áll, igen kecsegtető pozícióban az első nap, a körvívás után. Hajrá Saci!!