Férfi vízilabda: vb döntőben és olimpián a magyar válogatott!

2023-07-27

Rendkívül kiélezett mérkőzésen, egy utolsó másodpercben szerzett, a kapus hóna alatt és a gólvonalon éppencsak átcsúszó, átcsorgó Manhercz-góllal háromgólos hátrányból felállva 12-11-re nyert a címvédő spanyolok ellen és bejutott a döntőbe a fukuokai vízilabda világbajnokságon a magyar férfi válogatott! Varga Zsolt szövetségi kapitány alakulata ezzel biztosította repülőjegyét a jövő évi, párizsi olimpiára is.

A mieink számára e meccs első fele inkább volt szenvedés, mint játék, a spanyolok akarata és taktikája érvényesült. 4-7 után fontos volt, hogy nem tudott még jobban ellépni az ibériai egylet, a mieink felzárkóztak egy találatra. Jelelmző volt erer az időszakra a balszerencse is, amikor Manhercz lövése mindkét kapufát megjárva nem befelé, kifelé jött…

Na, de a sors nagy rendező! A hajrában már jobban játszó, de még 4 perccel a vége előtt is kétgólos hátrányban lévő magyar csapat még azt is elviselte, hogy az utolsó percben 11-11-nél támadásban vegyék el tőle a labdát, kontrafault miatt kiállítva a gólvágó Zalánkit! Elkapkodták a spanyolok, volt még hátra 16 másodperc, amelynek utolsó pillanatában a „kétkapufás” Manhercz éles szögből rálőtte, a remekül védő Aguirre hóna alatt besunnyogott a labda a kapuba! Éppencsak áthaladt teljes terjedelmével a gólvonalon, de bent volt és ezzel minden balszerencse kompenzálásra került.

Olimpiai repjegy, vb-döntő! Mi kell még? Talán a pont az í-re, egy vb-arany! Ez is meglehet, mégpedig a görögök ellen, akik a másik elődöntőben simán verték a már évek óta csak szenvedő, meggyengült szerbeket.

A döntőre szombaton 11.00 órakor kerül sor. Kutyakemény meccs lesz egy remekül védekező, minden trükköt (amivel ki tudják zökkenteni a mieinket koncentrációjukból) bevető görög csapat ellen. Végig nagy nyugalom, odafigyelés és elöl-hátul a legjobb játék kell. De ez a magyar egylet képes erre, nem kétséges.