Persze, nem egymás után, s nem is ugyanarról a folyadékról / olajról van szó, de a cím kiemeli a lényeget, amiről a mai blogbejegyzés szól. Elárulom például, hogy hogyan készül a legnyugtatóbb levendulás fürdő, milyen a legbársonyosabb levendulás kézkrém, s mi a legfinomabb levendulás tea titka.
A múltkor készítettünk a frissen szedett levendulából szörpöt, limonádét, fagylaltot, tejszínt, süteményt, olajat, ecetet… – Viszont még nem fürödtünk benne, s magunkra sem kentük!
E hiányosságot pótolva fejezem most be a levendulás sorozatot a testápolásra fókuszálva, bőrünk, lelkünk kényeztetésére hangolódva.
A levendula gyógyhatása régóta közismert. Fokozza a testi és lelki frissességet, javítja az életfolyamatokat. Aromaterápiában használva oldja a feszültséget, nyugtatja az idegeket. Enyhíti a fejfájást, segíti az elalvást, megszünteti az alvászavarokat. (Ezért közkedveltek a levendulával „tömött” párnák.) Elalvás előtt pedig nincs is jobb egy
Levendulás fürdőnél,
ami készülhet virágból, amikor 10 dkg virágot leforrázunk 2 liter vízzel, s ezt a főzetet leszűrve adjuk a fürdővízhez. Vagy olajat is használhatunk. Ebben az esetben 1 teáskanál levendulaolajat össze kell kevernünk 2 tojássárgájával, egy pohár tejjel (vagy tejszínnel), 2 evőkanál mézzel, sóval, s ez kerül a fürdővízhez. A természetes emulgeálószerek ahhoz kellenek, hogy az olaj egyenletes eloszlása biztosítva legyen a vízben, s ne a víz felszínén ússzon. Az illóolaj nagyjából fél óra alatt jut a szervezetünkbe a bőrön keresztül.
Meghűléskor is ajánlott levendulával inhalálni, mert tisztítja a légutakat és csökkenti a fertőzéseket. Oldja a szélgörcsöket, fertőtleníti a beleket. A belőle készült tea rendkívül jó szélhajtó és nyugtató.
A levendulás gyógytea
elkészítésekor figyelni kell arra, hogy az edényt fedjük le, hogy az illóolaj ne illanjon el (nevéhez illőn). Ha migrénünk van, akkor 1 liter vízzel forrázunk le 20 g szárított levendulát, hagyjuk állni pár percig, majd fogyaszthatjuk is! Légúti problémák esetén tegyünk hozzá még 20 g fodormentalevelet, s naponta 3 csészével kortyolgassunk belőle.
E szép növény antibakteriális, fertőtlenítő hatású. Ha gyulladásos, pattanásos a bőrünk, akkor sem kell aggódni, mert arra is nyugtatóan hat. Ugyanígy jótékony hatású pikkelysömör, ekcéma és napégette bőr esetén is!
A teljes cikk itt olvasható:
https://fmc.hu/2018/06/23/levendula-kend-magadra-furodj-benne-s-idd-meg
0 hozzászólás