A 25 pontos Perl és az Alba Fehérvár ásza, a 14 pontot, 4 triplát szóró Vojvoda vezérletével 87-78-ra legyőzte Eb-selejtezőn Izlandot a magyar férfi kosárlabda-válogatott, így maradt még halovány reménye, hogy kijusson az őszi kontinenstornára. Ehhez olyan bravúr kellene, ami a világ bármely nemzeti csapata számára nehéz dió volna: a csoportkör zárásán, vasárnap idegenben kellene legyőzni az élen álló, már továbbjutónak tekinthető olaszokat.
Talán éppen ez ad némi esélyt a mieinknek, mert a páholyban lévő taljánoknak csak a csoportelsőség, a presztízs a tét, semmi más.
Az sem elhanyagolható tényező, hogy éppen Izland okozta a selejtezősorozat legnagyobb meglepetését, hogy le tudta győzni idegenben az olaszokat, ami miatt most a mieinknek is ugyanezt kellene tenniük.
(MKOSZ)
0 hozzászólás