Vízilabda Eb: hölgyeink simán kikaptak, oda az éremesély

2022-09-05

Tulajdonképpen nem született meglepetés női vízilabdázóink Spanyolország elleni negyeddöntőjében: az elmúlt években általában a mieinket legyőző hispán hölgyek most is nyertek, egészen simán 15-11-re, ami azt jelenti, hogy a vb-ezüst után az Európa-bajnokságon még a legjobb 4 közés jutás sem jött össze. Ennek pedig nem is mai meccs, hanem a torna elején a hollandoktól elszenvedett brutális zakó és a görögök elleni vereség a fő oka. Mindkét csapat ellen mi voltunk esélyesebbek, de lányaink csúnyán bealudtak a csoportkör elején, ezért is kerülhettek aztán össze a spanyolokkal, nem pedig mondjuk Izraellel vagy Franciaországgal. Az más kávéház lett volna.

A mai találkozón nem volt igazán esélyünk a jó eredményre. Bár 2-5 után még sikerült visszajönni 5-5-re, azonban gyorsan, még éppen a második harmad vége előtt újra vezetést szereztek a spanyol lányok, akik aztán már 2 gólnál közelebb nem engedték a mieinket.

A vb-n a magyar nők voltak a jobbak, most – úgy tűnik – a férfiak végeznek előrébb. Ehhez persze még holnap le kell győzni a negyeddöntőben Montenegrót. A spliti összecsapás 15.00 órakor kezdődik.