Vidi: négy negyedes vereség a Hajduktól

Szerző: Mátay Balázs

2023-01-11

Rendhagyó összecsapás volt a MOL Fehérvár FC első idei felkészülési mérkőzése a gárda horvátországi edzőtáborozásának negyedik napján Porecben, ugyanis a küzdő felek megállapodása értelmében nem 2 x 45, hanem 4 x 30, azaz 120 percet játszott a horvát bajnoki 2. helyezett, nagy múltú Hajduk Split ellen, amelynek soraiban ott volt, mi több, két gólt is lőtt a vb-ezüstérmes válogatott tagja, Marko Livaja. A többnyire jó iramú meccset a Hajduk nyerte végül 3-2-re. A Vidi mindkét gólját Kodro szerezte.

Nem sokat törődtek az ismerkedéssel a csapatok, már a 7. percben megszerezte a vezetést a horvát egylet, majd a következő 5 minutumban még két találat esett, egyenlő elosztásban. Még az első 30 perc hajrájában is esett egy Hajduk-gól, így 3-1-re meglépett a dalmát gárda.

A folytatásban már inkább a közdelem jelleg dominált, de akadtak azért még helyzetek szép számmal, csakhogy vagy a támadások befejezése volt pontatlan, vagy a kapusok védtek szépen. A MOL Fehérvárnak sikerült még egy alkalommal betalálnia (Kodro duplázott) a második 30 perc letelte előtt nem sokkal,

A mérkőzés második felében több gólt már nem esett, de a Vidi közelebb állt az egyenlítéshez, mint a Hajduk az újabb gólhoz. Összességében az eredmény ugyan nem, de a mutatott játék hellyel-közzel megfelelő volt.

A piros-kékek legközelebb szombaton (január 14.) az ugyancsak horvát élcsapatnak számító, az elmúlt szezonokban rendre dobogón záró NK Osijek ellen meccselnek Umagban. A két egylet 2021-ben kétszer is találkozott a felkészülési időszakokban, mindkettő döntetlent hozott, 1-1-re és 2-2-re végeztek egymás ellen a felek. A mostani összecsapáson már biztosan nem lesz ott az eszéki gárdában a Vidiből indult Kleinheisler László, ugyanis most szerződik éppen Görögországba a listavezető Panathinaikoszhoz.

(Fotó: MOL Fehérvár FC)