Újabb hazai meccsét nyerte meg az Alba a bajnokságban

2024-10-19

Hullámzó teljesítménnyel, a 22 pontos Horne, a 20 egységet termelő Nichols, a 17 pontig jutó Filipovity, valamint az egyaránt 13-13 pontot szerző Vojvoda és Thomas vezérletével 97-92-re verte a végig jól küzdő Zalakerámia ZTE KK-t a férfi kosárlabda NB I/A 4. mérkőzésén az Alba Fehérvár. Alejandro Zubillaga csapata ezzel negyedik hazai tétmeccsét is behúzta ebben az idényben, ám idegenben ugyancsak négy találkozóján még nyeretlen.

A zalaiak elleni meccset a vendégek kezdték valamivel jobban, 11-7-re ellépett, de összekapta magán némileg az Alba és 27-25-re elvitte az első negyedet. A másodikban is nagy volt a küzdelem, egy jó szériával már 11 ponttal vezetett a ZTE (38-49), innen kezdett el felzárkózni újra a hazai egylet, de a nagyszünetre 49-44-es zalai vezetéssel vonultak a felek.

A fordulást követően sokáig nem változott semmi, 66-61-ig a látogatók vezettek, ám az utolsó szűk 3 percet megnyomta a Zubillaga-legénység és 69-66-ra fordított. Mint utóbb kiderült, ez sokat nyomott a latban, mert a végső 10 percben nagyon igyekezett a ZTE, át is vette a vezetést, majd ide-oda billegett az előny. 83-83 után egy 8-0-ás futással lépett el véglegesen az Alba Fehérvár, amely végül 97-92-re be is húzta a mérkőzést.

Fontos győzelem volt, de a folytatásban még több kell majd a dobogós álmok megtartása érdekében. A következő héten újabb kétfrontos csata vár Vojvodáékra: az EK-ban kedden (október 22.) Tallinnban az észt Kalev vendégei lesznek, majd a bajnokságban szombaton (október 26., 18.00) jön a Szolnok elleni „örökrangadó”, ugyancsak idegenben.

(Fotó: Simon Erika)