Tenisz: világsztárok a fehérvári Challenger-tornán!

2024-02-20

A magyar szövetség kedden a Facebook-oldalán jelentette be, hogy a 2020-as US Open győztes, korábbi világranglista harmadik, osztrák Dominic Thiem (azon kevesek egyike, akik a három szupersztár, Djokovics, Federer és Nadal ellen is tudott nyerni), valamint a világrangsorban pályája csúcsán a  7. helyig jutó, francia Richard Gasquet is pályára lépnek a március 11-én kezdődő férfi tenisz Challanger-tornán. Magyar részről Piros Zsombor és Valkusz Máté szintén főtáblás lesz.

Nemcsak a Kiskút úti tenisz centrumban, de Magyarországon sem sok hasonló kaliberű játékos lépett eddig pályára néhány bemutatót és válogatott találkozót leszámítva, mint ők ketten.

Dominic Thiem a szezon első két 1000-es versenye (Indian Wells és Miami) helyett marad Európában és versenyez salakon. A US Open 2020-as bajnoka volt 3. a ranglistán, összesen 17 serleget nyert, míg Richard Gasquet 7. volt a csúcson a ranglistán, eddig 602 mérkőzést nyert Tour szinten és 16 versenyről távozott serleggel.