Sopronban nyert az Alba, pályaelőny itt!

2022-05-18

Végletekig kiélezett, izgalmas összecsapáson hosszabbításban nyert 91-90-re a Sopron vendégeként, így rögtön az első meccsen elvette riválisától a pályaelőnyt az Alba Fehérvár a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének első összecsapásán. Matthias Zollner együttese jól kezdett, majd feljött a Sopron, hogy aztán a harmadik harmad vége előtt 12 pontosra duzzadjon a látogatók előnye. Ez sem volt elég, a hazaiak visszaküzdötték magukat, még vezettek is. Végül a rendes játékidő döntetlennel zárult, a hosszabbítás „lutriját” pedig az Alba bírta jobban. Davis 18, Vojvoda és Smith 16-16, a sérülése ellenére visszatérő Stark 13, Fakuade 12 pontot szerzett. A légiósok talán ebben a szezonban először játszottak egyszerre jól, nem véletlen, hogy a fehérvári ponttermés csaknem 90 %-a a nevükhöz fűződik.

Folytatás szombaton Székesfehérváron a Gáz utcai csarnokban. A mostani siker csak akkor ér igazán sokat, ha azt a meccset is behúzza az Alba, ami nagyon nehéz lesz, mivel a két alakulat idei mindkét fehérvári találkozóját – ha szoros eredménnyel is – a vendégcsapat nyerte, miközben a három soproni meccsből kétszer Vojvodáék diadalmaskodtak.

A másik három playoff-mérkőzésből kettőn ugyancsak a vendégségben játszó gárdák győztek: a Kecskemét és az Oroszlány nem kis meglepetésre simán verte a Szolnokot (75-86) és a Körmendet (74-90) saját csarnokában. A címvédő, alap- és középszakasz-győztes Falco az egyetlen hazai nyertes, könnyedén verte a Szegedet 105-86-ra.