Simán kikapott az AFKC Debrecenben

2024-02-07

Nem tudta még kicsit sem borítani a papírformát a DVSC Schaeffler vendégeként a női kézilabda NB I-ben az Alba Fehérvár KC. Horváth Roland alakulata 39-27-re kapott ki Debrecenben, ezzel visszaesett a 8. helyre a tabellán.

A meccs első perceiben kicsit álmosan játszottak a hazaiak, ekkor még tudta velük tartani a lépést az AFKC, ám 8-7-nél, 10 percet követően ébredeztek a DVSC-s hölgyek, el is húztak 11-7-re, majd ezt a 3-4 gólos különbséget tartották a szünetig.

A második játékrészben még tovább nőtt a differencia, a 41. percben már átlépte a 10 gólos különbséget a hajdúsági csapat, amely végül 12-vel nyert. Simán, izgalommentesen.

A folytatásban két „hatpontos” mérkőzés jön az Alba Fehérvár KC számára: február 16-án, pénteken 18.00 órakor hazai pályán a megyei rivális Dunaújváros ellen, majd rá egy hétre, február 23-án 18.00 órakor Békéscsabán.