Parádés évet zártak a Turós-tanítványok

Szerző: Mátay Balázs

2022-12-24

Deák Ferenc utcai bázisán tartotta évzáró összejövetelét a Fehérvár Küzdősport SE. A Turós Arnold vezette ökölvívó műhelyből egyre több tehetség kerül elő, akik a klub fő mottójához hűen („gondolkodó ökölvívókat nevelünk”) okosan bunyózó, taktikailag érett sportolókká válnak már ifjú korukban. Ez pedig szépen hozta az eredményeket 2022-ben. Alább a klub szakmai munkájának irányítója, Turós Arnold értékeli a magunk mögött hagyott esztendőt.

„2022-ben minden elvárást felülmúltunk!

20 saját nevelésű öklözőt indítottunk minden kiemelt versenyen, U12-től a Felnőtt korcsoportig. 25 érmet (amiből 8 bajnoki cím volt!) szereztek sportolóink.

Bajnokaink:

Nagy Evelin (minden hazai kiemelt versenyt megnyert!)

2022-ben Evelin és Tóth Adrián veretlenül zárta a hazai versenyeket.
Tóth Adrián Énekes I. e.v. Bajnok, Magyar Bajnok
Turós Levente Magyar Bajnok
Frank Dominik UMK Bajnok

Evelin megjárta a korosztályos Európa-bajnokságot és világbajnokságot. Utolsó éves Ifiként a felnőtt magyar bajnokságon is döntőbe verekedte magát. Ilyen eredményes versenyzője városunknak az én emlékezetem szerint még nem volt az ökölvívó sportban. Minden korcsoportban hazai bajnok volt és ifiként, tokostól rúgta be a felnőtt mezőny ajtaját.

Adrián és Dominik elsőszámú válogatottként szintén részt vettek Európa-bajnokságon. Turós Levente és Sárosdi Patrik is meghívást kapott a válogatott keretbe. Junior magyar bajnokunk Balogh Bálint sikeresen debütált profiként.

Összetartó edzői stábunk és önzetlen támogatóink segítsége, minden eredményünk alapja, versenyzőink hűsége, szorgalma és tehetsége pedig a csúcsa. 4 éve egy innovatív utánpótlás nevelő program alapján dolgozunk aminek köszönhetően több rangos megmérettetésről jöttünk haza veretlenül.

U12: Bajcsi Flóra

Serdülő: Turós Levente, Frank Dominik, Kalocsa Zoárd, Mészáros-Veress Áron, Panka Dominik, Nagy Zsófi

Junior: Fekete Leon, Sárosdi Patrik

Ifi: Nagy Evelin, Hippeller Panna, Zsuzsics Adrián, Balogh Bálint, Bögyös Levente, Németh Zsolt, Tóth Adrián

Felnőtt: Hollósi Jázmin, Zsoldos Virág, Horváth Zoltán, Lénárt Péter