Olimpia: Milák Európa-csúccsal is „csak” ezüstérmes 100 pillangón

Szerző: garanddesign

2021-07-31

A 200 méteres távon aratott fölényes sikere után a rövidebb, 100 méteres pillangóúszó versenyszámban is parádésan teljesített Milák Kristóf, s az új világcsúcsot (49.45) repesztő Caeleb Dressel mögött alig lemaradva Európa-rekordot (49.68 )elérve ezüstérmet szerzett. A fiatal érdi sportoló lett ezzel az első magyar Tokióban, aki két érmet is tudott szerezni. A táv első felén – ahogy arra számítani lehetett – Dressel elhúzott a többiektől, majd jött a félelmetes Milák-hajrá, s ha 5 méterrel tovább tart a verseny, valószínűleg nyert is volna, ám 100 méteren ez pont elég volt az amerikai számára az újabb olimpia bajnoki címéhez.
Milák 21 évesen már csak centikre van a világelsőtől, s most is fél másodpercet (!) javított legjobb idején, ami azt sejteti, hogy nem sokáig lesz hiányos az aranykollekciója világversenyen, s az ötkarikás játékokon sem… A két szuperklasszis produkciójára jellemző, hogy a bronzérem a Miláktól több mint egy másodpercet kapó svájci Noe Ponti lett (50.74.)