Milák behúzta a 100 pillét Párizsban, újra olimpiai bajnok!

2024-08-03

50 másodpercen belüli időeredménnyel (49,90), a kanadai Josh Liendo és a szintén kanadai Ilya Kharun előtt parádés hajrával diadalmaskodott a párizsi ötkarikás játékokon a 100 méteres pillangóúszásban, ezzel a 200-on szerzett ezüstje után a második érmét takarította be az olimpián Milák Kristóf! Mellette van egy bronzunk is a sportlövő Major Veronika, egy 4. helyünk a kerékpáros Valter Attila és egy 5. helyezésünk a női ökölvívó Hámori Luca jóvoltából.

Az immár kétszeres bajnok, négyszeres dobogós Milák ezzel a győzelmével egyértelmű választ adott arra, hogy képes-e a csúcson maradni úgy, hogy a tokiói játékok óta eltelt három esztendőben, főképp az elmúlt másfél évben többet pihent, mint megszokott, illetve nem barátkozott a sajtóval.

Milák egyértelműen őstehetség és világklasszis, aki bárhol, bárkit képes legyőzni 100 és 200 méter pillangón, de már más számokban is képes kiemelkedő eredményre, mégha világeseményeken csak a fő számaira fókuszál.

Egy bronzérmet is szereztek a mieink szombaton: a 25 méter pisztoly versenyszámban a sportlövőknél Major Veronika állhatott fel a dobogó alsó fokára.