MÁV Előre: kettős siker a rájátszás nyitányán

Szerző: Mátay Balázs

2022-03-20

Egyaránt győzelemmel kezdett a MÁV Előre SC női és férfi röplabda csapata az NB I felsőházának rájátszásán, melynek tétje az Extraligás szereplés kivívása. A fehérvári klub alapszakasz-győztes férfi egylete a MEAFC Miskolcot verte egy szoros és két sima szettben 3-0-ra, így jó előjelekkel várhatja a március 27-én esedékes hazai rangadóját a Vidux-Szeged ellen sima vereséggel kezdő (0-3) Dágot, amely éppen mögötte zárt az alapszakaszban. A MÁV Előre-Bericap női alakulata az alapszakasz-harmadik Gödöllőt verte magabiztosan 3-0-ra, ezzel pedig az élre állt a csak hétfőn pályára lépő, a Budaörs ellen ugyancsak 3 pontra esélyes TFSE előtt. A feljutás szempontjából sorsdöntő első TFSE – MÁV Előre- Bercicap derbit március 26-án, Budapesten vívják a felek.