Körmenden nem sikerült az Albának

2022-02-12

Ebben a szezonban szinte minden idegenbeli rangadóját (Paks, Sopron, Szedeák, Oroszlány, Falco, KTE, Szolnok) meg tudta nyerni az Alba Fehérvár a férfi kosárlabda NB I-ben, Körmenden azonban ma a második félidő rosszul sült el Matthias Zollner együttesének, így a szünetben hiába vezetett magabiztosan, nagy küzdelemben, 91-83-ra kikapott egyik komoly riválisától. Mindez azt jelenti, hogy a hátralévő négy meccsét meg kell nyernie ahhoz, hogy ott legyen a középszakaszban a felsőházban, azaz az első 5 között végezzen az alapszakaszban, egyúttal bebiztosítva negyeddöntős szereplését is. Nincs mese: az Alba bizonyította, hogy bárkit képes megverni bárhol a magyar mezőnyben, itt a véghajrában pedig azt kell tudatosítania ellenfeleiben, hogy képes legalább 3-4 meccsen át egyenletesen, jól teljesíteni.

Ez azért nem egy lehetetlen feladat, hiszen a négyből három hazai meccs lesz, a Kaposvár, az Oroszlány és a Szedeák ellen, míg idegenben a sereghajtó ZTE otthonában kellene győzniük Pongóéknak. Először is a Kaposvár jön a Gáz utcai csarnokba szerdán (február 16.) 18.00 órakor, majd jó 3 hét szünet a válogatott két vb-selejtezője okán, aztán a véghajrá Zalaegerszegen, s az oroszlányi és szegedi egyletek ellen. Egyik ellenfél sem lebecsülendő, főleg a jelenleg is az Alba előtt álló Kaposvár és az üldöző Szedeák, de ezeket megnyeri ebben a helyzetben kötelező házi feladat az egyébként kiváló kerettel és sok jó játékossal rendelkező Albának.

Amennyiben ez nem megy, akkor nem is érdemli meg a kék-fehér csapat azt, hogy a legjobbak között végezzen! Ideje az elvesztegetett pontokat, százalékokat, a végén nagy előnyről elbukott meccseket kompenzálni. Mikor, ha nem most?