Kézilabda: továbbra sem megy az AFKC-s lányoknak

2023-09-15

A harmadik mérkőzésén is kikapott a női kézilabda NB I 2023-2024-es idényében az Alba FKC. Horváth Roland alakulata ráadásul igen kellemetlen pofonba szaladt bele, ugyanis a rendszerint a kiesés ellen küzdő, idén is – a fehérvári meccsig – pont nélküli Békéscsabától kapott sima verést hazai környezetben (31-35), úgy, hogy gyakorlatilag egy pillanatig sem vezetett, sőt, 8-8 után, negyedóra játékot követően úgy húzott el a viharsarki egylet, hogy a fehérvári csapat három gólnál közelebb egyszer sem tudott felzárkózni.

A jól sikerült felkészülési hajrá okán, amikor két tornát is nyert külföldön az AFKC, ennél sokkal, de sokkal többre számítottak a csapat szimpatizánsai. Most úgy állnak háromból semmire, hogy a két favorittal, a Fradival és a Győrrel még nem is játszottak, ellenben két közvetlen riválissal (Dunaújváros, Békéscsaba) már igen, és mindkétszer kikaptak.

Ennél csak jobb jöhetne a folytatásban, de aligha fog, mivel a következő fordulóban, jövő pénteken (szeptember 22) a remek formában lévő, óriási meglepetésre másfél hete a Győrt is legyőző Mosonmagyaróvár vendégei lesznek, majd jön október 6-án az MTK elleni újabb hazai meccs, egy újabb közvetlen rivális ellen. Azon a mérkőzésen alighanem Horváth Roland kispadja is tét lesz, mert ha azt a meccset sem nyerné meg az Alba, akkor egyértelmű kiesőjelöltté válna.