Kettős magyar siker Milák fő számában, Sebestyén hetedik

2022-08-16

Igazából ki sem úszta magát, mégis hatalmas fölénnyel lett zsinórban harmadszor Európa-bajnok 200 méteres pillangóúszásban Milák Kristóf. 1:52.01-es ideje messze van a budapesti vb-n repesztett világcsúcsától, de ez is a világ hetedik valaha volt leggyorsabb 200 pilléje volt. Ebből a hétből hatot Milák úszott, az egykori egyeduralkodó, a „földönkívülinek” tartott Michael Phelps tudott csak a legjobb 7 időbe beférni, a 6. helyen. Brutális, amit Milák tud! Mögötte is egy magyar csapott a célba Rómában: Márton Richárd, aki nagy hajrával, hatalmas csatában utasította maga mögé az olasz Razzettit.

A hölgyeknél sokan sokat vártak a 200 m. vegyesúszás fináléjától, abban reménykedve, hogy a korábbi többszörös bajnok, Hosszú Katinka odaérhet a dobogóra, amire titkon a székesfehérvári – de már győri színekben versenyző – Sebestyén Dalma is pályázhatott, aki az ob-n legyőzte Katinkát.

Nos, Sebestyén most is megelőzte Hosszút, ám ezzel is „csak” a 7. lett, a korábbi háromszoros olimpiai bajnok Iron Lady pedig a 8., utolsó helyen ért célba. Dalma a célba érés után el is sírta magát, lévén részint titkon kicsit jobbra számított, részint pedig most először ültek a lelátón Magyarországon kívüli világversenyen a szülei, így duplán is motivált volt. Összességében azonban Sebestyén 7. hely bizony nagyon szép, dicséretes produkció, Hosszú esetében pedig már sajnos nem meglepetés, hogy a néhány éve még tuti győzelemmel abszolvált két vegyes számban nemhogy nyerni nem tud, de méga  dobogó is nagyon távol van.

Katinkának alapos oka volna a visszavonulásra, meg is érdemelné, hogy 33 évesen már ne a medencében reprezentálja a magyar úszást, ám ha tartja magát ígéretéhez, a párizsi olimpiáig kitart, s megpróbálja összeszedni azt a 3 érmet, ami a százhoz hiányzik neki a különféle világversenyeken (Eb, vb, olimpia). Eredményeiu mellett a kitartásáért is csodálatot érdemel.